R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189575 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Dominika Włodarczyk i Marek Konwa
triumfują w wyścigach elity w Drzonkowie

 

86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym


Marek Konwa kończy zwycięsko kolejne Mistrzostwa Polski w kolartswie przełajowym. Drzonków, 15 stycznia 2023.

Fot. Piotr Kurek

Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław) oraz Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec/ Konwa Bike) wywalczyli w niedzielę 15 stycznia w Drzonkowie tytuły mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym w elicie kobiet i mężczyzn. Dla młodej zawodniczki z Wrocławia to druga koszulka z orłem na piersi w tej kategorii wiekowej, natomiast Konwa pewnie obronił swój tytuł, dokonując tego już jedenasty rok z rzędu.

W wyścigu kobiet pierwszoplanowe role odgrywały: Dominika Włodarczyk,  Barbara Borowiecka (niezrzeszona) oraz Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team).  To między tymi zawodniczkami rozegrała się walka o medale. Startowało 19 orliczek i zawodniczek elity.

Od startu bardzo mocno pojechała Dominika Włodarczyk. Zyskała wyraźną przewagę i stale ją powiększała nad rywalkami. Ani przez moment jej pozycja liderki nie była zagrożona. Tylko jakiś dramatyczny upadek lub pech mógłby jej odebrać tytuł mistrzyni Polski.


Start orliczek i elity kobiet w Drzonkowie.
Fot. Piotr Kurek

Tak się jednak nie stało i zawodniczka z Wrocławia pewnie wygrała. Pięć rund o łącznej długości 15 km pokonała w czasie 00:51:47. Za nią na drugim miejscu, ze stratą 56 sekund, finiszowała Zuzanna Krzystała. Podium elity kobiet uzupełniła Barbara Borowiecka - jej czas 00:54:21.

Wśród orliczek mistrzynią została również Dominika Włodarczyk, srebrny medal padł łupem Malwiny Mul (MAT ATOM Deweloper Wrocław), brąz zaś wywalczyła Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała).

Wyścig elity mężczyzn był pokazem całkowitej dominacji Marka Konwy, który pewnie odjechał swoim rywalom już na pierwszej rundzie. Za jego plecami walkę o medale toczyli: Karol Ostaszewski (JBG-2 Cryospace), Szymon Pomian (GKS Cartusia Kartuzy), Kacper Szczepaniak (Szczepan Bike Giant), Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) i Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace).

Konwa odniósł pewny triumf, pokonując siedem rund (21 km) w czasie 01:03:08. Drugi na linii mety ze stratą 1 minuty 58 sekund zameldował się Karol Ostaszewski, natomiast brąz wywalczył Szymon Pomian (2:11 min. straty do mistrza Polski).  W kategorii U23 mistrzem kraju został Szymon Pomian, srebro wpadło w ręce Jakuba Musialika (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), brąz wywalczył Antoni Łuków (MGLKS Błękitni Koziegłowy).

Dominika Włodarczyk (rocznik 2001) przed dwoma laty na MP w przełajach we Włoszakowicach była czwarta w elicie kobiet i pierwsza wśród orliczek. Przed rokiem w Gościęcinie triumfowała w elicie kobiet i była najlepszą orliczką.  Marek Konwa (rocznik 1990) natomiast od jedenastu lat nie ma godnego siebie rywala w krajowych przełajach elity meżczyzn, w których zdobywał rok po roku tytuł mistrzowski: Koziegłowy (2013), Bieganów (2014), Bytów (2015), Lublin (2016), Sławno (2017), Koziegłowy (2018), Strzelce Krajeńskie (2019), Szczekociny (2020), Włoszakowice (2021), Gościęcin (2022) i dziś w zielonogórskim Drzonkowie (2023).


Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy 86. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Drzonków, 15 stycznia 2023.
Fot. Piotr Kurek

– Marek zaczynał przygodę z rowerami i kolarstwem w roku 2003 - usłyszałem dziś te słowa od jego ojca, Pana Dariusza Konwy. – Miał wówczas trzynaście lat. Jak łatwo policzyć, w tym roku obchodzić będzie jubileusz dwudziestolecia startów. Zaczynał w Zielonej Górze pod okiem trenera Kazimierza Prokopyszyna i dziś triumfował na rodzinnej ziemi - podsumowuje Pan Dariusz, który przez dwie dekady wspomaga syna i towarzyszy mu na najważniejszych imprezach kolarskich w Polsce.

Dziś także odbyły się także wyścigi w młodszych kategoriach wiekowych: juniorek młodszych i juniorek oraz juniorów młodszych i juniorów. Tytuły zdobyli: juniorka młodsza - Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski),  juniorka - Tatiana Gromada (Pho3nix Cycling Team), junior młodszy - Kacper Mizuro (Pho3nix Cycling Team), junior - Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team).

                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL