R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888339 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Gravele wchodzą do gry,
wiele zmian w regulaminie

 

2 kwietnia w Nowej Soli inauguracja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023


Mariusz Gil wygrywa rywalizację elity w Żarach - rok 2022. Zawodnik ze Strzelec Krajeńskich był najlepszy w ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej cyklu.
Fot. FOTOMTB.pl

W pierwszą niedzielę kwietnia (drugiego) w Nowej Soli odbędzie się pierwsza, zatem inauguracyjna, edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023. Chętnych do rywalizacji nie zabraknie, w tym zawodniczek i kolarzy o znanych nazwiskach. Lubuskie miasto nad Odrą szykuje się na godne przyjęcie entuzjastów kolarstwa górskiego z całego kraju.

W tym tygodniu entuzjaści kolarstwa górskiego poznali reguły tegorocznej rywalizacji w prestiżowym cyklu Grand Prix Kaczmarek MTB. To już czternasta edycja, rok po roku - bez żadnej przerwy. Co tu dużo mówić, jest sporo nowości w regulaminie.

Po pierwsze, możliwość ścigania na bezdrożach, leśnych ścieżkach i po lasach uzyskują posiadacze rowerów gravelowych. – Obserwujemy pilnie, co dzieje się w świecie rowerów - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka "Kaczmarka" od roku 2017. – Widać, jak przybywa rowerów gravelowych i imprez dla ich właścicieli. Postanowiliśmy i my spróbować i dać im szansę. Nie podczas całego cyklu, a tylko w czterech miejscach: Nowej Soli, Świebodzinie, Krosnie Odrzańskim i Wolsztynie - podkreśla. Start zawodników na gravelach (dystans Mega) nastąpi z oddzielnego sektora o godzinie 10:50, główny wyścig rusza tradycyjnie o 11:00. Klasyfikacja gravel będzie prowadzona bez podziału na kategorie wiekowe, do dekoracji stanie 6 zawodniczek i 6 zawodników.


Start elity kobiet i mężczyzn podczas finału Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022. Wolsztyn, 2 października 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

Po drugie, jeśli ktoś ma siły i chęci może w tym roku podjąć próbę ukończenia dwóch klasyfikacji generalnych na dwóch różnych dystansach.  Zawodnicy którzy ukończą 10 edycji, po 5 z każdego dystansu, zostaną sklasyfikowani na dwóch dystansach.  

Po trzecie, organizatorzy rezygnują w tym roku z kategorii elita, zaś powodem takiej decyzji jest to, że w ostatnich trzech latach rywalizowało w niej coraz mniej osób. W tej sytuacji na najdłuższym dystansie (Giga) premie finansowe otrzymają trzy najlepsze panie i trzech najlepszych mężczyzn:  600,00 złotych za pierwsze miejsce, 500,00 zł za drugie i 300,00 zł za trzecie. Nowością będzie pieniężne nagradzanie pierwszych trójek na Mega (400,00 zł, 300,00 zł i 200,00 zł) i Mini (300,00 zł, 200,00 zł i 100,00 zł). Organizator przeznacza na każdą edycję 5800,00 złotych na uhonorowanie 9 pań i 9 mężczyzn.

Po czwarte, rośnie opłata startowa - do 99 złotych, o czym z bólem serca informują organizatorzy. I wyjaśniają, że gdyby nie wsparcie sponsorów lokalnych i samorządów, opłata startowa musiałaby być wyższa.

Za miesiąc, 2 kwietnia, entuzjaści MTB z Ziemi Lubuskiej (to jest najliczniejsza społeczność "Kaczmarkowa"), Dolnego Śląska (grupa z Polkowic braci Makuchowskich wiedzie prym) oraz Wielkopolski spotykają się w Nowej Soli na inauguracyjnym maratonie. Mili będą widziani, jak zawsze, mistrzowie polskiego kolarstwa górskiego - reprezentanci kraju.

Zapisy na imprezę w Nowej Soli rozpoczną się jutro 3 marca (system Dotpay albo tradycyjnie przelewem na konto organizatora), rejestracja online kończy się w środę 29 marca (szczegóły na stronie https://mtb.ke.pl). Jeśli ktoś zechce otrzymać pamiątkowy medal, opłata startowa musi wpłynąć na konto organizatorów do godziny 9.00 w poniedziałek 27 marca.

– Dziś czwartek 2 marca 2023. Teraz myśli swe koncentruję na tym, by inauguracja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli wypadła na medal. Startujemy za miesiąc, w niedzielę 2 kwietnia, mając wsparcie miejscowej władzy, leśników i tutejszych fanów kolarstwa - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: - Będzie słonecznie, sportowo, rodzinnie i rekreacyjnie. Zapraszam do gościnnego miasta nad Odrą.

Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL