R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825583 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 stycznia 2014 noworoczne
spotkanie rowerzystów

 

Czternasty raz z rzędu nad Rusałką!


Noworoczne spotkanie rowerzystów, 1 stycznia 2013. Pierwszy w lewej Paweł Cieślik, obok niego Zdzisław Obiegała - kiedyś kolarz, uczestnik Tour de Pologne.

1 stycznia 2014 roku o godzinie 13.00 nad poznańskim jeziorem Rusałka rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów. Będzie to już czternaste spotkanie w tym właśnie miejscu, obok lokalu gastronomicznego Haliny i Jerzego Woźniaków.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, będzie składanie noworocznych życzeń, wspólny objazd na rowerach jeziora Rusałka, konkurs wiedzy o kolarstwie z nagrodami oraz przedstawienie wstępnego kalendarza imprez w Wielkopolsce (zawodów XC, maratonów MTB, wyścigów szosowych oraz rajdów turystycznych).

Gościem specjalnym noworocznego spotkania rowerzystów 2014 będzie Paweł Cieślik, wielce utalentowany kolarz szosowy - reprezentujący aktualnie (do końca tego roku) Bank BGŻ Team. Pochodzący z Tarnowa Podgórnego szosowiec reprezentował barwy Polski w trzech ostatnich edycjach (68., 69. i 70.) Tour de Pologne. Ma 27 lat, czternaście lat uprawia kolarstwo. Jako junior i orlik przez pięć lat uczył się kolarstwa we Francji (lata 2004-2008), od 2009 roku ściga się w polskich grupach zawodowych. W przyszłym sezonie jeździć będzie w czeskiej grupie - Bauknecht Author.

Imprezę organizują: Pani Halina Woźniak z mężem Jerzym (najlepsze smażone ryby w Poznaniu), Browar Fortuna w Miłosławiu oraz Piotr Kurek - animator noworocznych spotkań rowerzystów, autor Wielkopolskiego Rowerowania. Pomocy i wsparcia udzieliły władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz szefowie firm BCM Nowatex - Piotr Miśkiewicz i Euro Bike Products - Piotr Pawlak, jak również społecznicy, przedsiębiorcy i ludzie wielkiego serca Krzysztof Kozanecki, Piotr Begier i Paweł Słabolepszy.

Ryszard Horłoza (markowe rowery.pl - dwa salony sprzedaży w Poznaniu: os. Zwycięstwa 17 A i ul. Krzywoustego 68) do puli konkursowych nagród dorzucił: trzy koszulki kolarskie, dwie lampki na rower, dwa futerały na smartfony oraz rękawice kolarskie. Także Andrzej Krysiak (BHU w Baranowie, ul. Rolna 6) ufundował nagrody związane z ogrodnictwem, zaś firma Limaro z Mosiny dziesięć dorodnych bochnów chleba.

Prognozy pogody na pierwszy dzień 2014 roku są wielce optymistyczne: temperatura ma oscylować w granicach od 1 do 4 stopni Celsjusza.


W Poznaniu od kilkunastu lat rowerzyści spotykają się w pierwszy dzień nowego roku. Na zdjęciu - spotkanie 1 stycznia 2013.

Będzie to już osiemnaste takie spotkanie, pierwsze cztery odbyły się w Strzeszynku, od roku 2001 pasjonaci rowerów spotykają się nad Rusałką. Z kronikarskiego obowiązku informuję, że 1 stycznia 2010 roku brała udział w takim spotkaniu Katarzyna Pawłowska - aktualna mistrzyni świata w kolarstwie torowym, zaś jeśli chodzi o rekord uczestnictwa to w czołówce plasują się rodziny Grażyny i Ryszarda Głowackich z Suchego Lasu, Marii i Tadeusza Matuszków z Kiekrza. Warto też poinformować, że trzy razy na swym rowerze w towarzystwie żony Urszuli Habrych przyjechał z Suchego Lasu nad Rusałkę Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego.

Jako pomysłodawca imprezy, serdecznie zapraszam pasjonatów rowerów i kolarzy na to spotkanie. Kiedy odbywały się te pierwsze - brało w nich udział od kilku do kilkunastu osób. W ostatnich latach nasze spotkania przypominają zimowy i zarazem barwny peleton, liczący do 200 osób, jak w Tour de Pologne.

Warto być 1 stycznia 2014 roku nad Rusałką, tym bardziej, że Browar Fortuna z Miłosławia (nagrodzony w tym roku pierwszymi nagrodami na prestiżowych targach tych, co warzą znakomite piwa - w Krasnymstawie i Monachium) przygotował miłe niespodzianki.

                                           Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL