R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867607 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ponad trzystu rowerzystów
przyjechało dziś nad Rusałkę

 

Aktywnie powitali rok 2014


Paweł Cieślik, reprezentant Polski podczas ostatnich trzech Tour de Pologne, i 12-letni Mateusz Koterba prowadzili ponad 300-osobowy peleton wokół jeziora Rusałka. 1 stycznia 2014.

Ponad trzystu pasjonatów cyklizmu zjawiło się dziś, 1 stycznia 2014, na swych rowerach nad poznańską Rusałką. W ten sposób powitali Nowy Rok - aktywnie objeżdżając jezioro, składając sobie życzenia oraz biorąc udział udział w konkursie wiedzy o kolarstwie.

Gościem specjalnym noworocznego spotkania rowerzystów 2014 był Paweł Cieślik, wielce utalentowany kolarz szosowy - reprezentujący do końca ubiegłego roku Bank BGŻ Team. Pochodzący z Tarnowa Podgórnego szosowiec reprezentował barwy Polski w trzech ostatnich edycjach (68., 69. i 70.) Tour de Pologne. Ma 27 lat, czternaście lat uprawia kolarstwo. Jako junior i orlik przez pięć lat uczył się kolarstwa we Francji (lata 2004-2008), od 2009 roku ścigał się w polskich grupach zawodowych. W tym sezonie jeździć będzie w czeskiej grupie - Bauknecht Author.

 


Irena Baraniak (od lewej), Grażyna Głowacka, Maria Matuszek oraz Oskar Stabno - muzyk jazzowy i fan rowerów.

Paweł Cieślik, Grażyna Głowacka z Suchego Lasu (radna powiatu poznańskiego) oraz 12-letni Mateusz Koterba jechali na czele prawie 350- osobowej stawki kolarzy i rowerzystów, która w słońcu objechała jezioro Rusałka. To dystans tylko 4 kilometrów, symboliczny dla wielu początek nowego roku na rowerze.

Takie spotkanie noworoczne rowerzystów odbyło się nad Rusałką po raz czternasty. Dziś padł rekord uczestnictwa, co konstatowali sami uczestnicy, jak również dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi.

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj złożył życzenia braci rowerowej oraz przedstawił kalendarz imprez kolarskich w Wielkopolsce w tym roku.


Grażyna Głowacka, radna powiatu poznańskiego, i Paweł Cieślik na ostatnich metrach jazdy wokół jeziora Rusałka.

W konkursie wiedzy o kolarstwie uczestniczyło ponad trzydzieści osób, które zostały obdarowane niezłymi nagrodami. Ufundowali je: Ryszar Horłoza (markowe rowery.pl - dwa salony rowerowe w Poznaniu), Piotr Pawlak - szef firmy Euro Bike Produtcs, Andrzej Krysiak z Baranowa (Biuro Handlowo-Usługowe), Krzysztof Kozanecki. Sponsorem głównym imprezy był Browar Fortuna z Miłosławia.


Małgorzata Zellner i Piotr Pawlak - wyraziste postaci kolarstwa szosowego i MTB w Wielkopolsce.

Nie bez znaczenia było wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Poznaniu.


Ryszard Pawlak (od lewej), Bogusław Malke, Zdzisław Obiegała i Waldemar Nowacki.

Za rok, 1 stycznia 2015, jubileusz, czyli piętnaste spotkanie w kultowym dla rowerzystów miejscu, jakim jest poznańska Rusałka.

Zamiast komentarza

 

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy dziś na swych rowerach przyjechali nad poznańską Rusałkę.

Kiedy przed laty, dokładnie w 1997 roku, wpadłem na pomysł, by organizować spotkania noworoczne na rowerach w Grodzie Przemysła, nie miałem wyobrażenia, że któregoś dnia dwa peletony (prawie 350 osób), a tak zdarzyło się właśnie dzisiaj, w pełnym styczniowym słońcu rozjaśnią pejżaż w okolicach Golęcina.

Pedałował Paweł Cieślik (elita polskiego kolarstwa szosowego), Robert Płotkowiak (szosowy mistrz świata mastersów z roku 2003), wielu innych doskonałych kolarzy, pasjonatów MTB i miłośników turystyki rowerowej.

Przed wszystkimi Wami chylę dziś wieczorem po kolarsku czoła. Dziękuję za Wasz udział, zapraszam za rok nad Rusałkę na gościnną ziemię Haliny i Jerzego Woźniaków. Rusałka to piękne, kultowe miejsce do spotkań rowerzystów Poznania.

Za rok szykuje się jubileusz, piętnaste spotkanie rowerzystów nad Rusałką. Myślę, że 1 stycznia 2015 roku będzie nas jeszcze więcej niż dziś.

                                                             Piotr Kurek

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL