R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41698257 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Peleton owijał Rusałkę

 

Siedemnaste spotkanie rowerzystów


Wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski kończy jako pierwszy rundę wokół Rusałki. Za nim z lewej Szymon Matuszak, z prawej Patryk Krajewski - znakomici maratończycy MTB.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 1 stycznia 2017 roku, nad poznańską Rusałka odbyło się noworoczne spotkanie rowerzystów. Nie zawiedli oni, zjechało się ich ponad trzystu. Peleton ciągnął się przez ponad półtora kilometra i wyglądało to tak, jakby owijał jezioro w połowie drogi (prawie 4 km). 

Tym razem na czele wielce barwnej kawalkady jechał Maciej Wudarski - wiceprezydent Poznania. Obok niego Artur Spławski - aktualny szosowy mistrz świata mastersów , Paweł Rychlicki - szosowy mistrz świata mastersów sprzed dwóch lat, Maksymilian Bieniasz - nieoficjalny mistrz Polski w fat bike'ach.


Piotr Pawlak i Krzysztof Chłopkowiak - solidne osobistości kolarskie.
Fot. Piotr Kurek

Piotr Pawlak wiódł ekipę Euro Bike Kaczmarek Electric Team, drużyna Duda-Cars TP LINK Rybczyński Rowery zjawiła się prawie w komplecie. Rafał Przybylski przyjechał na to spotkanie aż z Kalisza. Nie zabrakło fanów pedałowania z innych rejonów kraju, jak choćby z Gorzowa Wielkopolskiego. Dopisali też turyści i amatorzy rekreacyjnego pedałowania.

Było to już siedemnaste spotkanie w tym właśnie miejscu, obok lokalu gastronomicznego Haliny i Jerzego Woźniaków. Tym razem rowerzyści jechali w stronę przeciwną niż dotąd. Pogoda sprzyjała, choć tu i ówdzie na ścieżce wokół Rusałki zalegał lód i było trochę błota.


Uśmiechnięci kolarze, czyli Marcin Bączyk (z lewej) i Paweł Rychlicki (szosowy mistrz świata mastersów sprzed dwóch lat).
Fot. Piotr Kurek

Życzenia rowerzystom złożył Maciej Wudarski - zapalony rowerzysta. Wojciech Gogolewski i Romuald Szaj przedstawili kalendarz imprez w Wielkopolsce (zawodów XC, maratonów MTB, wyścigów szosowych).

Imprezę zorganizowali: Pani Halina Woźniak z mężem Jerzym (najlepsze smażone ryby w Poznaniu), Browar Fortuna w Miłosławiu oraz Piotr Kurek - animator noworocznych spotkań rowerzystów, autor Wielkopolskiego Rowerowania. Pomocy i wsparcia udzieliły władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz szefowie firm Rehau - Michał Dymek, BCM Nowatex - Piotr Miśkiewicz i Euro Bike Products - Piotr Pawlak, jak również poznańskie sklepy markowerowery.pl (Ryszard Horłoza). Do puli nagród dołozyli się także Daniel Kurpisz (dystrybutor rowerów Superior na Polskę), Wiesław Siedziński (przedstawiciel firmy Taurus na Wielkopolskę) oraz Andrzej Krysiak z Baranowa (handel sprzętem ogrodniczym).


Święto rowerów w pierwszy dzień nowego roku. Już po raz siedemnasty w tym miejscu - nad Rusałką.
Fot. Piotr Kurek

Tym razem nie było konkursu wiedzy o kolarstwie, tylko losowanie nagród - kasków, węży ogrodniczych, termosów, skrobaczek samochodowych, chustek, chlebów i piwnych niespodzianek, które przygotował Browar Fortuna z Miłosławia (nagrodzony w minionych latach pierwszymi nagrodami na prestiżowych targach tych, co warzą znakomite piwa - w Krasnymstawie i Monachium oraz USA).


Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Rowery prawie w komplecie. Jedna z najsilniejszych grup MTB w Polsce.
Fot. Piotr Kurek

Dziękuję w tym miejscu Radiu Merkury i ekipie Winogradzkiej Telewizji Kablowej za obecność i dziennikarską powinność. Przez minionych szesnaście lat zawsze rejestrowała noworoczne spotkania rowerzystów solidna drużyna Telewizji Polskiej. Tym razem, w ramach "dobrej zmiany", szefostwo publicznej z ulicy Serafitek w Poznaniu uznało, że spotkanie ponad 300 ludzi na rowerach nie zasługuje na pokazanie, na odnotowanie, na cokolwiek. Powiem krótko, spodziewałem się tego, choć aż dwa stosowne e-maile informacyjne wysłałem do Pani Dyrektor Agaty Ławniczak i redakcji Teleskopu.

                                                 Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL