R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888652 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się jutro nad Rusałką!

 

Noworoczne spotkanie rowerzystów 2019


Tak było 1 stycznia 2018 nad Rusałką.
Fot. Piotr Kurek

1 stycznia 2019 odbędzie się noworoczne spotkanie rowerzystów Poznania i okolic. Jak zawsze, rozpocznie się ono o godzinie trzynastej, także i tym razem nad Rusałką. Gospodarzami będą Panie Agnieszka Szklarska, Aleksandra Szklarska i Magdalena Smolińska, Browar Fortuna i Piotr Kurek.

Przez minionych osiemnaście lat (2001-2018) takie spotkania odbywały się nad poznańskim jeziorem Rusałka. Współgospodarzami imprezy była rodzina Haliny i Jerzego Woźniaków, prowadzących smażalnię ryb. W kwietniu tego roku zmarł Pan Jurek, zaś 30 listopada br. Pani Halina zakończyła działalność gastronomiczną.

W tej sytuacji postanowiłem, że spotkanie noworoczne rowerzystów 2019 odbędzie się w Strzeszynku. I już napisałem stosowną informację na ten temat, na swej stronie Wielkopolskie Rowerowanie (www.kurek-rowery.pl), jak i na swym profilu na Facebooku.

Nie spodziewałem się jednak reakcji rowerzystów, którzy wyrazili zdecydowaną opinię, by takie spotkania, również to 1 stycznia 2019, nadal odbywały się nad Rusałką.


Bistro "Bumerang" gościć będzie 1 stycznia 2019 rowerzystów Poznania i okolic.
Fot. Piotr Kurek

Głos rowerowego ludu jest dlań przesądzający i dlatego 1 stycznia 2019 spotkamy się już po dziewiętnasty, rok po roku, nad Rusałką. Gospodarzami imprezy będą Agnieszka i Aleksandra Szklarskie, Magdalena Smolińska (będzie chleb ze smalcem jak u państwa Woźniaków, nie zabraknie kiszonych ogórków), Browar Fortuna (cydr, piwo bezalkoholowe oraz okolicznościowe zestawy do losowania) i Piotr Kurek.

Formuła noworocznego spotkania rowerzystów 2019 nie będzie się różniła od tych z minionych lat. Objedziemy na swych bicyklach jezioro Rusałka, następnie złożymy sobie wzajemnie życzenia oraz weźmiemy udział w losowaniu nagród - rozmaitych gadżetów o niewielkiej (symbolicznej wartości). Byłoby bardzo miło, gdyby - wzorem roku ubiegłego - uczestnicy rowerowego spotkania dołożyli się, z dobrego serca, do puli upominków.


Taką koszulkę kolarską będzie można wylicytować 1 stycznia 2019.
Fot. Piotr Kurek

I jeszcze jedno: 1 stycznia 2019 licytowana będzie biała koszulka kolarska Team Szurkowski/ jedziemy dla Ryśka, pieniądze z niej uzyskane zostaną przeznaczone na rehabilitację polskiego kolarza wszech czasów.

W imieniu Agnieszki i Aleksandry Szklarskich, Magdaleny Smolińskiej (bistro "Bumerang"), prezesa Krzysztofa Panka (Browar Fortuna) i własnym serdecznie zapraszam 1 stycznia 2019 nad Rusałkę na noworoczne spotkanie nie tylko rowerzystów z Poznania. Liczę na to, że będzie nas tym razem nie mniej niż w minionych latach, gdy barwny peleton w sile trzystu osób na rowerach oplatał Rusałkę.

                                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL