R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826957 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Chodzież ładnie się pokazała

 

28 kwietnia wszystko się zaczyna   

W środę 11 kwietnia Czesław Lang zaprezentował w Warszawie program tegorocznych imprez w cyklu SkodaAuto Grand Prix MTB 2007. Od końca kwietnia do początku czerwca odbędzie się pięć edycji zawodów w kolarstwie górskim w różnych częściach Polski. Pierwsza z nich już wkrótce - 28 kwietnia w Chodzieży.

W salach konferencyjnych "Żwirko i Wigura" hotelu Novotel Airport pierwsi goście pojawili się już o godzinie 12, choć uroczysta prezentacja rozpoczęła się o godzinie 14, jak planowano.

Marcin Kurzajewski z TVP z mikrofonem w ręku przedstawił krótko przebieg ubiegłorocznych zmagań w najważniejszej polskiej imprezie kolarstwa górskiego, po czym dokonał prezentacji miejsc, gdzie w tym roku rywalizować będą zawodnicy MTB.

Chodzież, Szczawno Zdrój, Warszawa, Nałęczów, Białystok - tu będą się ścigać na całego Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec i Marek Galiński, jak również ich polscy i zagraniczni konkurenci.

Jacek Gursz, rocznik 1969, jest burmistrzem Chodzieży i jemu też jako pierwszemu przypadła rola zaprezentowania przed sponsorami i mediami walorów miasta, gdzie 28 kwietnia rozpocznie się cykl SkodaAuto Grand Prix MTB 2007. Uczynił to najlepiej ze wszystkich, między innymi zapraszając w ładnym, okolicznościowym liście Czesława Langa do Chodzieży.

W Warszawie obok bumistrza Jacka Gursza był także jego zastępca Piotr Witkowski, nie zabrakło również Janusza Smaruja - dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chodzieżanie przyjechali do stolicy z materiałami o mieście, z upominkami, z kalendarzami. Dali szansę spróbowania kawy "Prima" oraz koziego mleka i takiż serów firmy AGRO-DANMIS z Bukowca.

Co tu dużo mówić, Chodzież bardzo ładnie się pokazała w Warszawie, co przyznał Czesław Lang - przed laty świetny kolarz, dziś najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce.

Podczas prezentacji obecny był prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz, Hubert Żyżkowski - przedstawiciel głównego sponsora - firmy SkodaAuto. Licznie reprezentowane były media - w tym ci, jak Tomasz Jaroński z Eurosportu i Marcin Karda z "Przeglądu Sportowego", którzy znają się na kolarstwie.

 

   

SkodaAuto Grand Prix MTB 2007

28 kwiecień - Chodzież

5 maj - Szczawno Zdrój

12 maj - Warszawa

19 maj - Nałęczów

2 czerwiec - Białystok

 

Tym pięciu imprezom zawsze następnego dnia - a więc 29 kwietnia w Chodzieży, 6 maja w Szczawnie Zdroju, 13 maja w Warszawie, 20 maja w Nałęczowie i 3 czerwca w Białymstoku - towarzyszyć będą maratony MTB. Zawsze do pokonania będą trzy dystanse: 30, 60 i 100 km. Głównym sponsorem maratonów MTB będzie skandynawskie towarzystwo ubezpieczeniowe Skandia. Będzie wiele atrakcji, cennych nagród. Pierwszy maraton w tym cyklu 29 kwietnia w Chodzieży. Czesław Lang zaprasza Wielkopolan do udziału w tym wyzwaniu i sam deklaruje udział w jeździe po podchodzieskich lasach.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL