Aktualizowano: 2024-03-15
2 czerwiec - Białystok

Włoszczowska i Galiński

trzeci rok z rzędu najlepsi

Maja Włoszczowska (Halls Professional Team) i Marek Galiński (CCC Polsat Polkowice) zwyciężyli w klasyfikacji generalnej zawodów w kolarstwie górskim z cyklu SkodaAuto Grand Prix MTB. W tym roku było to pięć imprez: w Chodzieży, Szczawnie Zdroju, Warszawie, Nałęczowie i Białymstoku.

W sobotę w Białymstoku, podczas finałowych wyścigów, Maja Włoszczowska była druga, za Anną Szafraniec, a Galiński pierwszy.W całym tegorocznym cyklu Włoszczowska trzy razy była pierwsza, dwa razy druga - za Anną Szafraniec. Marek Galiński natomiast czterokrotnie wygrywał, raz tylko był drugi - w Szczawnie Zdroju, gdzie przegrał z Kanadyjczykiem Ricky Federau.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Maja Włoszczowska i Marek Galiński triumfowali w tej imprezie przed rokiem, jak i przed dwoma laty.

W młodszych kategoriach na białostockich zawodach zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zapewnili sobie: wśród młodziczek Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała), wśród juniorów młodszych Szymon Gałczyński (MKS Cyklo Korona Kielce) i wśród juniorek młodszych Barbara Stanisławiak (LKS Optex Arlen Opoczno).

Brawa należą się Piotrowi Brzózce (CCC Polsat), który wśród juniorów wygrał we wszystkich zawodach cyklu. W młodzikach ta szuka nie udała się Jarosławowi Wasilience. Rosjanin wygrał całą klasyfikację, ale w Białymstoku uległ Dawidowi Brudzińskiemu (LUKS Baszta Złotoryja). Klasyfikację juniorek wygrała Marta Sułek (RMF FM Mountain Dew), a gronie młodzieżowców najlepszy był starszy brat Piotra, Adrian Brzózka (CCC Polsat).

Radek Lonka (Corratec Team) w sobotę był ósmy w zawodach elity, w niedzielę zaś jako pierwszy przejechał dystans medio.

Tak jak i w poprzednich latach w zawodach MTB, organizowanych przez Czesława Langa, startowali Wielkopolanie. W kategorii elita mężczyzn najlepiej zaprezentował się Radosław Lonka z Wrześni. W Białymstoku był ósmy, w klasyfikacji generalnej - piąty z 33 punktami. Największe szanse na końcowy sukces miała Weronika Rybarczyk, mieszkanka Poznania - startująca w barwach Jaroma UKS Trójka Jarocin. Wygrała ona zawody w Warszawie 12 maja i miała wówczas najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, ale w dwóch ostatnich imprezach w lepszej dyspozycji była jej konkurentka - Barbara Stanisławiak (LKS Optex Arlen Opoczno). Zawodniczka z Opoczna zdobyła 101 punktów, Rybarczyk - 80 punktów, na trzecim uplasowała się Lidia Stefańska (Jaroma UKS Trójka Jarocin) - 79 punktów.

Wśród juniorów triumfował Piotr Brzózka (125 pkt.), drugi był Marek Konwa (z Zielonej Góry, ale związany z firmą R&P Pawlak - 84 pkt.), czwarty zaś Grzegorz Tomczak (Techpak Września - 54 pkt.), ósmy - Borys Góral (UKS Sportowiec Solano Sport Piła). Pilanin zdobył 41 punktów. Wśród juniorek Agata Ignaszak z Wrześni uplasowała się na szóstej pozycji z 41 punktami. W kategorii junior młodszy Patryk Krause (UKS Sportowiec Solano Sport Piła) z 44 punktami zajął szóste miejsce, siódme wywalczył jego kolega klubowy Michał Górniak - 43 punkty. Nie można też pominąć czwartego miejsca Katarzyny Dębowej (UKS Koźminianka Koźminek) wśród młodziczek.