R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40529582 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
2 czerwiec - Białystok

 

Włoszczowska i Galiński

trzeci rok z rzędu najlepsi

 

Maja Włoszczowska (Halls Professional Team) i Marek Galiński (CCC Polsat Polkowice) zwyciężyli w klasyfikacji generalnej zawodów w kolarstwie górskim z cyklu SkodaAuto Grand Prix MTB. W tym roku było to pięć imprez: w Chodzieży, Szczawnie Zdroju, Warszawie, Nałęczowie i Białymstoku.

W sobotę w Białymstoku, podczas finałowych wyścigów, Maja Włoszczowska była druga, za Anną Szafraniec, a Galiński pierwszy.W całym tegorocznym cyklu Włoszczowska trzy razy była pierwsza, dwa razy druga - za Anną Szafraniec. Marek Galiński natomiast czterokrotnie wygrywał, raz tylko był drugi - w Szczawnie Zdroju, gdzie przegrał z Kanadyjczykiem Ricky Federau.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Maja Włoszczowska i Marek Galiński triumfowali w tej imprezie przed rokiem, jak i przed dwoma laty.

W młodszych kategoriach na białostockich zawodach zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zapewnili sobie: wśród młodziczek Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała), wśród juniorów młodszych Szymon Gałczyński (MKS Cyklo Korona Kielce) i wśród juniorek młodszych Barbara Stanisławiak (LKS Optex Arlen Opoczno).

Brawa należą się Piotrowi Brzózce (CCC Polsat), który wśród juniorów wygrał we wszystkich zawodach cyklu. W młodzikach ta szuka nie udała się Jarosławowi Wasilience. Rosjanin wygrał całą klasyfikację, ale w Białymstoku uległ Dawidowi Brudzińskiemu (LUKS Baszta Złotoryja). Klasyfikację juniorek wygrała Marta Sułek (RMF FM Mountain Dew), a gronie młodzieżowców najlepszy był starszy brat Piotra, Adrian Brzózka (CCC Polsat).


Radek Lonka (Corratec Team) w sobotę był ósmy w zawodach elity, w niedzielę zaś jako pierwszy przejechał dystans medio.
Fot. Piotr Pawlak

Tak jak i w poprzednich latach w zawodach MTB, organizowanych przez Czesława Langa, startowali Wielkopolanie. W kategorii elita mężczyzn najlepiej zaprezentował się Radosław Lonka z Wrześni. W Białymstoku był ósmy, w klasyfikacji generalnej - piąty z 33 punktami. Największe szanse na końcowy sukces miała Weronika Rybarczyk, mieszkanka Poznania - startująca w barwach Jaroma UKS Trójka Jarocin. Wygrała ona zawody w Warszawie 12 maja i miała wówczas najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, ale w dwóch ostatnich imprezach w lepszej dyspozycji była jej konkurentka - Barbara Stanisławiak (LKS Optex Arlen Opoczno). Zawodniczka z Opoczna zdobyła 101 punktów, Rybarczyk - 80 punktów, na trzecim uplasowała się Lidia Stefańska (Jaroma UKS Trójka Jarocin) - 79 punktów.

Wśród juniorów triumfował Piotr Brzózka (125 pkt.), drugi był Marek Konwa (z Zielonej Góry, ale związany z firmą R&P Pawlak - 84 pkt.), czwarty zaś Grzegorz Tomczak (Techpak Września - 54 pkt.), ósmy - Borys Góral (UKS Sportowiec Solano Sport Piła). Pilanin zdobył 41 punktów. Wśród juniorek Agata Ignaszak z Wrześni uplasowała się na szóstej pozycji z 41 punktami. W kategorii junior młodszy Patryk Krause (UKS Sportowiec Solano Sport Piła) z 44 punktami zajął szóste miejsce, siódme wywalczył jego kolega klubowy Michał Górniak - 43 punkty. Nie można też pominąć czwartego miejsca Katarzyny Dębowej (UKS Koźminianka Koźminek) wśród młodziczek.

 

Białystok - kobiety (27,3 km)

1. Anna Szafraniec (Halls) 1:34.26
2. Maja Włoszczowska (Halls) 1:34.26
3. Karolina Kozela (niezrzeszona) 1:40.37

 

 

Białystok - m

ężczyźni (35,4 km)

1. Marek Galiński (CCC Polsat) 1:41.09
2. Dariusz Batek (Halls) 1:41.58
3. Marcin Karczyński (Halls) 1:43.08

 

 

Klasyfikacja generalna kobiet

1. Maja Włoszczowska (Halls) - 113 pkt.
2. Anna Szafraniec (Halls) - 99
3. Karolina Kozela (niezrzeszona) - 79

 

 

Klasyfikacja generalna mężczyzn

1. Marek Galiński (CCC Polsat) - 119 pkt.
2. Dariusz Batek (Halls) - 76
3. Marcin Karczyński (Halls) - 71
4. Piotr Wysmyk (LKS Optex Arlen Opoczno) - 60
5. Radosław Lonka (JMT Września) - 33
6. Bogdan Czarnota (MTB Silesia Rybnik) - 25

 

 

W tym roku, po kilka latach przerwy, w zawodach MTB Czesława Langa ścigali się mastersi. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Dominik Oględziński, drugi był Jacek Brzózka, trzeci Rafał Łukawski (Corratec Team Poznań). Na piątym miejscu uplasował się Jan Zozuliński (Taris Puszczykowo).

Klasyfikacja generalna mastersów

1. Dominik Oględziński (Bikershop Team) - 113 pkt.
2. Jacek Brzózka (Błękitni Dobrawa Koziegłowy) - 82
3. Rafał Łukawski (Corratec Team Poznań) - 72
4. Andrzej Trych (KS Energetyk Gryfino) - 67
5. Jan Zozuliński (Taris Puszczykowo) - 35
6. Krzysztof Podolski (G.K. Gliwice) - 32

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL