R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40476684 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
1 kwiecień - Puszczykowo

 

310 startujących w pięknym słońcu  

W niedzielę, 1 kwietnia, odbyły się VIII Mistrzostwa Puszczykowa w Kolarstwie Górskim. Wzięło w nich udział 310 (tak - to nie pomyłka, trzysta dziesięć) zawodniczek i zawodników z całego kraju. Swą kolarską klasę najpełniej pokazali, wobec licznie zgromadzonej widowni, Radosław Lonka, Roman Kołodziejczyk, Paweł Bober, Zdzisław Baran, Grzegorz Tomczak, Patryk Krauze, z pań - Magdalena Hałajczak, Weronika Rybarczyk i Małgorzata Zellner.


Mastersi przed startem.
Fot. Piotr Kurek

Najliczniej obsadzonym wyścigiem był wyścig mastersów. Wystartowało w nim, rekord w Wielkopolsce, 105 pasjonatów MTB - i to trzech kategorii . W pierwszej linii stanęli ci, którzy w ubiegłym roku zdobyli w całorocznej rywalizacji w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule najwięcej punktów. Ten przywilej uzyskało pięciu kolarzy: Paweł Bober, Mateusz Łangowski, Marek Witkiewicz, Roman Kołodziejczyk i Adam Ostrowski. To była pierwsza linia startu. Za nimi ustawiło się dalszych 100 zawodników w 20 rzędach.


Ruszyli mastersi. Na prowadzeniu Paweł Bober (503) i Adam Ostrowski (501).
Fot. Piotr Kurek

Wszyscy mastersi mieli do pokonania dystans 23 kilometrów. Od początku na prowadzenie wyszedł Roman Kołodziejczyk z Chodzieży, za nim jako drugi jechał Paweł Bober. Za nimi toczyła się zacięta walka innych zawodników, której przyglądał się Janusz Kowalski, szosowy mistrz świata z 1974 roku. I choć był taki moment, że na prowadzenie na ostatniej rundzie wyszedł Paweł Bober, to jednak na końcowej kresce pierwszy był Roman Kołodziejczyk.

Jego sukces oklaskiwali najbliżsi - żona Dorota, syn Bartek. Moment wjazdu na metę zwycięzcy filmowała też ekipa poznańskiej telewizji, zdjęcia pstrykali kibice i dziennikarze.

Wyniki mastersów

Kategoria I (30-39 lat)

1. Paweł Bober
2. Rafał Łukawski
3. Zbigniew Górski
4. Andrzej Kiejnowski
5. Adam Ostrowski
6. Maciej Zabłocki

Kategoria II (40-49 lat)

1. Roman Kołodziejczyk
2. Marek Witkiewicz
3. Rafał Dymek
4. Piotr Schondelmeyer
5. Tomasz Kaczmarek
6. Zbyszek Jędrzejczak

Kategoria III (50-59 lat)

1. Zdzisław Baran
2. Andrzej Jaroszonek
3. Zdzisław Bińkowski
4. Jerzy Kaźmierczak
5. Jacek Wichłacz
6. Krzysztof Torzyński

Zdecydowanej większości mastersów spodobał się pomysł Wojciecha Gogolewskiego, jednego z organizatorów niedzielnych zawodów, by wszyscy oni mogli startować razem.


Marek Witkiewicz (604) na podjeździe.
Fot. Piotr Rakowski

Wyścig elity był również licznie obsadzony: wystartowało 71 kolarzy. Od początku prowadził Radosław Lonka z Wrześni i on też go wygrał. Krzysztof Maciejewski, też z Wrześni, był drugi na mecie. Trzecie miejsce zajął Szymon Kurkowiak z Jarocina. Miejsca od czwartego do szóstego zajęli: Przemysław Filipek, Aleksander Dorożała, Grzegorz Kocik.

Wyścig juniorów, jak należało się spodziewać, wygrał Grzegorz Tomczak z Wrześni przed Borysem Góralem i Łukaszem Pihulakiem. Czwarty był Wojciech Baranowski, piąty - Patryk Budzyński, szósty - Jerzy Stręk.

W wyścigu juniorów młodszych triumfował zasłużenie Patryk Krazue przed Oskarem Plucińskim i Patrykiem Gogolewskim, wśród młodzików - Mateusz Jagiełka przed Bartłomiejem Dąbrową i Bartoszem Klorkiem.

Do Puszczykowa, na inaugurację tegorocznego sezonu MTB w Wielkopolsce, licznie przyjechały panie - z całej Polski, i to we wszystkich kategoriach. Wyścig pań seniorek wygrała Magdalena Hałajczak przed Agnieszką Gulczyńską i Magdaleną Zeman (wszystkie z grupy kolarskiej Corratec Shimano - prowadzonej przez Piotra Pawlaka). Wśród pań po trzydziestym roku życia kolejność była następująca: 1. Małgorzata Zellner, 2. Jolanta Gałązka, 3. Ewa Karpienia.

Najlepszą juniorką okazała się Weronika Rybarczyk przed Katarzyną Janicką i Agatą Ignaszak. Trzy najlepsze młodziczki to: 1. Joanna Parysek, 2. Dominika Borkowska, 3. Martyna Nowacka.

Wyścig superamatorów wygrała w kategorii pań Ewa Pietrzak - radna Rady Miejskiej Puszczykowa, wśród panów triumfował Lech Andrzejewski z podpoznańskiego Skórzewa.

Odbyły się także wyścigi żaków i dzieci.

Inauguracja sezonu MTB w Wielkopolsce wypadła na medal. Dopisała pogoda, nie zawiedli zawodnicy (przed rokiem było ich w Puszczykowie 214, w niedzielę - 310), licznie zgromadzili się widzowie. Dzień 1 kwietnia 2007 zapisuje się jako ładny dzień wielkopolskiego kolarstwa górskiego. Zawody obserwował Janusz Kowalski wraz ze swym dawnym kolegą z szosy Jerzym Drzewieckim, także Ryszard Pawlak - zasłużony niegdyś trener kolarski, dziś biznesmen.


Burmistrz Puszczykowa Małgorzata Ornoch-Tabędzka z mastersami. Mistrz świata z 1974 roku Janusz Kowalski (czwarty z lewej) stanął do pamiątkowej fotografii.
Fot. Piotr Kurek

Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza Puszczykowa - pani Małgorzaty Ornoch-Tabędzkiej, która wraz z prezesem firmy Wielspin Zdzisławem Bączkiewiczem oraz Januszem Kowalskim wręczała najlepszym kolarzom puchary i dyplomy. Nie zabrakło także upominków dla dzieci, jak również losowanych koszulek kolarskich - ufundowanych przez Piotra Miśkiewicza, szefa firmy BCM Nowatex.

Jacek Wichłacz i Wojciech Gogolewski, dwaj główni organizatorzy niedzielnej imprezy, mogą sobie gratulować. To była udana i wielka impreza. Nie zawiedli zawodnicy, kibice obsiedli ławki na wszystkich tarasch. Radne Rady Miejskiej Puszczykowa - Ewa Pietrzak i Róża Grześkowiak - wręczały upominki i dyplomy najmłodszym zawodnikom (do lat dziesięciu - wygrał 9-letni Eryk Ostrowski z Wrześni), sekretariat z Lidią Wieczorek i Tomaszem Dróbką na czele pracował intensywnie, panowie Stanisław Wieczorek i Krzysztof Borne wraz z innymi zabezpieczali trasę.


Radne Rady Miejskiej Puszczykowa - Ewa Pietrzak (druga z lewej) i Róża Grześkowiak (z prawej) - wręczały upominki i dyplomy najmłodszym zawodnikom (do lat dziesięciu - wygrał 9-letni Eryk Ostrowski z Wrześni).
Fot. Piotr Kurek

Wszyscy zawodnicy umawiali się w Puszczykowie na następne zawody w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007. Odbędą się one 22 kwietnia na poznańskiej Cytadeli.

                                                      Piotr Kurek

Opinie: 2

Zaproszenie
...a czy można Was wszystkich rowerujących poznaniaków czy poznańczyków,wielkopolan! zaprosić na imprezę MTB -maraton na "Krajnę" -pogranicze Pomorza i Wielkopolski do Wałcza w dniu 21-go lipca 2007 roku. Zapisy już w dniu 20-go w godz. 16-22.
A co ja tu będę się rozpisywał- wejdzcie na stronę www.estmaraton.eu albo na stronę www.kolarz.pl tam w wątku dot. zawodów i maratonow jest prawie wszystko.
Serdecznie pozdrawiam były wielkopolanin z Piły,który wrócił do "korzeni" na Mazowsze.
Pozdrawiam.!
2007-06-27 22:09:13 - Masters jerzel@neostrada.pl

Obiecanki
Coś tu nie gra, Obiecuje Pan zamieszczanie zdjęć, wyników z zawodów np. w Połczynie, a tu nic. Żadnej informacji!!!
To bardzo zniechęca, nie wejdę więcej na tą stronę!
2007-07-16 22:38:15 - Rafal rafal.menu@wp.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL