R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40500527 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Chodzież czeka na kolarzy górskich

 

W najbliższą niedzielę, 17 czerwca, w Chodzieży odbędą się zawody kolarzy górskich w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007. Będzie to ich czwarta edycja, połączona z mistrzostwami Chodzieży w kolarstwie MTB. Impreza zostanie przeprowadzona w Parku 3 Maja nad Jeziorem Strzeleckim.

W tym roku w końcu kwietnia, dokładnie 28 i 29, przez dwa dni Chodzież była rowerową stolicą Polski. W sobotę ścigali się na wyniesieniu nad Jeziorem Miejskim nasi najlepsi kolarze górscy - z Mają Włoszczowską i Markiem Galińskim na czele, w niedzielę natomiast odbył się Skandia Maraton MTB. Obie imprezy zorganizował - przy wydatnej pomocy miejscowych władz - Czesław Lang.

17 czerwca zatem po raz kolejny w tym roku Chodzież będzie miejscem rywalizacji kolarzy górskich, i to nie tylko z Wielkopolski. Przyjeżdżają na nie zawodnicy z innych rejonów kraju, jak choćby Adam Ostrowski i Andrzej Kiejnowski (obaj z Warszawy), czy też Mirosław Sokołowski z Kowar.

W najbliższą niedzielę od godziny 10 do 15 ścigać się będą zawodnicy wszystkich kategorii - od żaków po mastersów. Także najmłodsze dzieci będą mogły spróbować swych sił.

Jedna runda liczyć będzie 3800 metrów. Najwięcej, bo aż 5 okrążeń, pojadą mastersi oraz zawodnicy elity. O jedną rundę mniej pokonają juniorzy młodsi i juniorzy.

Dla najlepszych zawodników przygotowano puchary, statuetki i dyplomy. Wśród wszystkich zawodników losowane będą nagrody.

Sędzią głównym zawodów będzie Wojciech Jankowski.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba odnotować, że w w tym roku wyścigi w ramach Wielkopolskiej Ligio Masters Thule 2007 odbyły się 1 kwietnia w Puszczykowie, 22 kwietnia na poznańskiej Cytadeli oraz 10 czerwca w Turku.

Regulamin zawodów w Chodzieży na stronie http://www.mosir-chodziez.pl/oraz głównego organizatora całego cyklu WLM Thule 2007 Wojciecha Gogolewskiego - http://www.gogolmtb.of.pl/

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL