R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40956406 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
1040 kolarzy MTB we Wrocławiu

 

W niedzielę 13 maja Wrocław był, przez kilkanaście godzin, niekwestionowaną stolicą polskiego cyklizmu, gdy 1040 kolarzy stanęło na starcie maratonu MTB o nazwie Mio Fujifilm Bike.

Wszystkich kolarzy i ich rodziny powitał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i to on dał sygnał startu maratończykom. Punktualnie o godzinie 11.05 ponad tysiąc rowerzystów wyruszyło na drogi i bezdroża w okolicach Wrocławia.

Barwny i długi peleton pojechał w kierunku Trzebnicy, żeby na tamtejszych wzgórzach porwać się na grupy, grupki, i by już zawodnicy indywidualnie musieli zmagać się z trasą, sprzętem i własnymi słabościami. Kolarze mieli do wyboru trzy dystanse: 28, 51 i 81 kilometrów. Pierwsi zawodnicy po niespełna godzinie pojawili się na mecie.

Zadowoleni jesteśmy nie tylko z frekwencji, ale przede wszystkim z faktu - powiedział Maciej Grabek, główny organizator – że udało nam się zainteresować ludzi, którzy na codzień rower traktują bardzo, bardzo rekreacyjnie. Jedna trzecia uczestników pierwszej edycji Mio Fujifilm Bike Maratonu to osoby startujące po raz pierwszy.

– Bike Maraton stworzyliśmy z myślą właśnie o takich ludziach – dodał Adam Orczykowski, medialna dusza firmy Grabek Promotion – gdyż chcemy propagować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Już teraz zapraszamy za dwa tygodnie do Boguszowa – Gorców, gdzie start i meta zlokalizowana będzie na najwyżej w Polsce położonym stadionie.

Wrocławski maraton obserwował Janusz Kowalski, szosowy mistrz świata z Montrealu, któremu bardzo, ale to bardzo spodobał się ten peleton na 1040 maratończyków MTB. I miła sportowo-rekreacyjna atmosfera podczas całej imprezy.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL