R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189783 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
1300 maratończyków w Otwocku!

 

Cezary Zamana, przed laty wspaniały kolarz - wygrał Tour de Pologne i kilkadziesiąt wyścigów w swej bogatej karierze sportowej - już czwarty rok z rzędu organizuje masowe imprezy rowerowe o nazwie Mazovia MTB Marathon. 

Pierwsza tegoroczna edycja (będzie ich w tym roku 12) odbyła się w minioną niedzielę, 13 kwietnia, w Otwocku. W imprezie wystartowało 1300 zawodników płci obojga.

Najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Andrzej Kaiser (DHL-Author), który najdłuższy z dystansów (giga - 78 km) przejechał w czasie 2 godzin 56 minut 30 sekund i wyprzedził trzystu swych konkurentów, którzy zdecydowali się na jazdę na tym dystansie.

Drugi był Paweł Wiendlocha z Gliwic (03:01:41 h), trzeci Bartosz Janowski - 03:01:42 z Krakowa.

Andrzej Kaiser finiszował na Stadionie Miejskim w Otwocku, gdzie oklaskiwała go licznie zgromadzona publiczność. Biła ona także brawa Przemysławowi Salecie, który kilka miesięcy temu szlachetnie pomógł własnej córce, w niedzielę zaś jechał w tym maratonie na najkrótszym z dystansów - hobby o długości 12 km.

1300 zawodników (300 - giga, 800 - mega, 200 -hobby) ścigało się, jechało dla zdrowia, uczestniczyło w pierwszej tegorocznej edycji Mazovia MTB Marathon. W tym miejscu warto poinformować fanów kolarstwa górskiego, że Cezary Zamana prowadzi oddzielną klasyfikację dla sześćdziesięciolatków w swych maratonach.

– W roku ubiegłym rywalizowało w tej kategorii aż 60 osób i z każdą imprezą ich przybywa - poinformował Wielkopolskie Rowerowanie Cezary Zamana. - Zapraszam na swe maratony Wielkopolan, szczególnie na Pętlę Karkonoską, która w dniach 4-5 lipca odbędzie się w Kotlinie Jeleniogórskiej - powiedział jeden z głównych organizatorów imprez MTB w Polsce.

W Otwocku bardzo ładnie zaprezentowała się ekipa o nazwie "Grupetto", której szefem jest Piotr Sobczyński z Telewizji Polskiej, jechali zaś obok niego koledzy z Redakcji Sportowej TVP Przemysław Babiarz i Marcin Kurzajewski.

Swą urodę na rowerze zaprezentowała w maratonie Joanna Jabłczyńska, jedna z bohaterek telewizyjnego serialu "Na Wspólnej".

 


 

 

 

Więcej informacji o maratonach Cezarego Zamany na stronie http://www.mazoviamtb.pl/

 

Mazovia MTB Marathon 2008

1. 13 kwietnia, Otwock - otwarcie sezonu MTB
2. 27 kwietnia, Łódź - Puchar Polski MTB
3. 11 maja, Warszawa - III Wielki Piknik Rowerowy
4. 24 maja, Supraśl - Podlasie Tour
5. 8 czerwca, Żyrardów
6. 22 czerwca, Lublin - I Lubelski Maraton MTB
7. 20 lipca, Mława
8. 3 sierpnia, Nidzica - Puchar Polski MTB
9. 16 sierpnia, Ełk - Gwiazda Mazurska
10. 7 września, Józefów
11. 21 września, Piaseczno
12. 5 października, Jabłonna - wielki finał

 

Cezary Zamana, przed laty wspaniały kolarz - wygrał Tour de Pologne i kilkadziesiąt wyścigów w swej bogatej karierze sportowej - już czwarty rok z rzędu organizuje masowe imprezy rowerowe o nazwie Mazovia MTB Marathon.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL