Zbigniew Spruch, jeden z najlepszych polskich kolarzy w historii, srebrny medalista mistrzostw świata w 2000 roku, zapowiedział występ podczas maratonu Skandia MTB w Chodzieży 27 kwietnia.
Dla Sprucha, specjalisty wyścigów klasycznych, który właśnie w kwietniu zajmował niedawno wiele znakomitych miejsc w najważniejszych wyścigach zawodowców, będzie to debiut w imprezie organizowanej przez Czesława Langa. I choć popularny wśród kolarzy „Zibi” kilka lat temu zakończył karierę, to jednak dalej jeździ na rowerze, a w Chodzieży będzie miał okazję sprawdzić swe umiejętności na rowerze górskim.
Kto chce wygrać ze Zbigniewem Spruchem? 27 kwietnia w Chodzieży, podczas pierwszej tegorocznej edycji Skandia MTB Maraton, będzie taka możliwość i okazja dla pasjonatów MTB z całego kraju.

Czesław Lang zademonstrował w Puszczykowie znakomitą formę.
Fot. Carina Chłopkowiak
Wiadomo także, że w Chodzieży wystartuje Czesław Lang, który kilka dni temu w podpoznańskim Puszczykowie pokazał jak należy pokonywać wzniesienia i wygrywać ze znacznie młodszymi od siebie rywalami.
Jednym z rywali Czesława Langa i Zbigniewa Sprucha będzie eurodeputowany Marek Siwiec, wielki pasjonat rowerów, który zapowiedział swój udział w chodzieskim maratonie.

Sławy polskiego kolarstwa Janusz Kowalski i Czesław Lang z wielkopolskimi pasjonatami MTB w Puszczykowie.
Fot. Carina Chłopkowiak
Na starcie stanie także Jacek Wichłacz, wiceprezes firmy Wielspin, na terenie której w Puszczykowie w minioną niedzielę odbyły się niezwykle udane zawody cross country w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters o Puchar Thule.
Szczegóły dotyczące maratonów Czesława Langa (Skandia MTB Maraton) można znaleźć na stronie http://infocity.pl/mtbmaraton/, tamże zgłoszenia uczestnictwa.
O maratonach Skandia MTB Maraton i o swej karierze Czesław Lang mówi:
* "Rowertour", nr 2, kwiecień 2008
* Męska rzecz - poniedziałkowy, 14 kwietnia, dodatek do dziennika "Polska Głos Wielkopolski" oraz wszystkich innych dzienników z grupy Polskapresse
|