R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40486389 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Maratończycy MTB startują w najbliższą sobotę
w Wieleniu nad Notecią

 

Wraz z nadejściem wiosny, 21 marca, rozpoczęły się zapisy do ogółnopolskiego maratonu rowerowego MTB Michałki 2008. Impreza w tym roku, jak ten czas szybko upływa, odbędzie się już po raz piąty. Tym razem w sobotę 20 września. Miejsce startu i meta, jak w latach poprzednich, w Wieleniu nad Notecią.

Główny organizator Michałków 2008 Tomasz Kaczmarek wprowadza w tym roku zmiany, by zachęcić do udziału w tej imprezie także i tych, którzy chcieliby spróbować swych sił w maratonie na rowerze górskim. Dla takich osób odbędzie się po raz pierwszy maraton na dystansie mini, 30 kilometrów. Wystartują one pół godziny później niż doświadczeni maratończycy MTB i już w momencie zgłaszania swego udziału muszą się zdeklarować, że pojadą owe właśnie 30 km.


Przed rokiem wystartowało w maratonie MTB 230 zawodniczek i zawodników.

Tak jak w latach poprzednich, bardziej doświadczeni maratończycy będą rywalizować na dystansach 57 i 100 kilometrów.

Od 21 marca trwają zapisy do tegorocznych Michałków. Jako pierwszy swoje zgłoszenie, drogą elektroniczną, przesłał Marek Suchowera ze Starego Kurowa. Dwa kolejne wpisy dokonali Emilia Marecka i Mikołaj Marecki z miejscowości Rychlik.

Do środy 17 września na liście zgłoszonych widnieją 264 nazwiska, poza wymienionymi już w pierwszej dziesiątce znaleźli sie także: 4. Marek Panowicz (Toruń), 5. Anna Kaszuba (Poznań), 6. Hubert Kamiński (Swarzędz), 7. Mariusz Grzywniak (Murowana Goślina), 8. Witold Korbanek (Poznań), 9. Paweł Maćkowiak (Ujście) i 10. Adam Bubeła (Poznań).


W Wieleniu nad Notecią, Michałki 2007, startuje wiele pań.

Start, meta i biuro zawodów znajdować się będą na Stadionie Miejskim w Wieleniu. Biuro zawodów przyjmuje zapisy w piątek od 17 do 20 i w sobotę od 7.30 do 10.15.

Wszelkie informacje o najstarszym wielkopolskim maratonie MTB na stronie http://www.maraton.wielen.pl/ , tam także można się zapisać.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje dziennik "Polska Głos Wielkopolski".

Pasjonaci MTB jadący dystanse 57 i 100 km startują o godzinie 10, pół godziny później ruszą na trasę ci, którzy zechcą zmierzyć się z dystansem 30 km.

Dla zawodników organizatorzy przygotowali ponad 100 cennych nagród - bagażniki marki Thule, sprzęt sportowy Kettlera, części i akcesoria rowerowe (firm Ryszarda i Piotra Pawlaków oraz Colex), także wyroby z wikliny, z których część będzie losowana wśród wszystkich maratończyków.

W tym czasie gdy kolarze będą pokonywali trzy dystanse, na Stadionie Miejskim odbędą się zawody rowerowe dla dzieci oraz konkursy dla publiczności z nagrodami.


Organizatorzy imprezy oraz najstarsi uczestnicy maratonu Michałki 2007.

Przed rokiem Michałki 2007 wygrali: 100 km - Magdalena Hałajczak z Poznania i Jakub Osuch z Jarocina, 57 km - Małgorzata Zellner z Poznania i Radosław Tecław z Bydgoszczy.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL