R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873885 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mariusz Gil i Barbara Borowiecka
zwyciężali dziś w Mądrzechowie

 

Bytowski Maraton MTB na 226 osób


Mariusz Gil zwycięsko zmierza do mety.
Fot. Piotr Kurek

W Mądrzechowie odbył się dziś Bytowski Maraton Rowerowy. Wzięło w nim udział 226 osób na trzech dystansach, nie licząc około 50 najmłodszych dzieci, które miały oddzielną rywalizację. Bohaterami imprezy okazali się, jak przewidywali znawcy polskiego MTB, Mariusz Gil i Barbara Borowiecka - zwycięzcy na trasie Mega (40 km).

O godzinie 11:00 ruszyło 65 pasjonatów rowerów górskich, którzy mieli do pokonania najdłuższy dystans, owe 40 km. Złożyły się nań cztery rundy pod 10 km. Po pierwszym okrążeniu na czele pojawiło się trzech zawodników: Piotr Rzeszutek, Mariusz Gil i Andrzej Kaiser. Na nimi, w niewielkim odstępie czasu, pedałowała kolejna trójka.

W połowie trasy Rzeszutek, Gil i Kaiser nadal byli na czele i dyktowali mocne tempo. Po trzecim okrążeniu prowadzili Rzeszutek i Gil, za nimi jechał Kaiser. Na ostatniej rundzie ci ciut z tyłu dołączyli do prowadzących. Końcówka wyścigu była pasjonującą rozgrywką między Mariuszem Gilem i Piotrem Rzeszutkiem. Wygrał 40-latek ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Time) przed reprezentantem Klubu Kolarskiego Lew Lębork, różnica między nimi wyniosła trzy sekundy. Łukasz Derheld (Bertrand Okna Trek Gdynia) był trzeci - 3 sekundy za drugim na mecie zawodnikiem.

Wśród pań triumfowała pewnie Barbara Borowiecka (Apetiteforsport) przed Anną Sadowską (Ustroń). Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Grochowska (Team SX Skurcz).

Impreza w Mądrzechowie, zorganizowana przez miejscowych społeczników - Elżbietę Recę i Eugeniusza Wiatrowskiego, przyciągnęła fanów MTB nie tylko z Pomorza. W sumie 226 osób. I choć o poranku padał deszcz, to jednak pogoda sprzyjała pasjonatom kolarstwa górskiego. Imprezę trzeba zaliczyć do udanych, którą sportową rywalizacją wykreowali startujący, liczni sponsorzy i kibice.

To już siódmy maraton MTB w Mądrzechowie od roku 2016, gdy wszystko się tutaj zaczęło. Dziś, 2 lipca 2023, został dopisany kolejny sympatyczny rozdział bytowskiego ścigania na rowerach górskich.


                          Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL