
W drugą niedzielę lipca, trzynastego, odbędzie się Maraton MTB Cybinka 2025. Organizatorzy tej imprezy - władze lubuskiej gminy - serdecznie zapraszają do Bieganowa, gdzie fani kolarstwa górskiego będą mogli się pościgać na atrakcyjnie przygotowanej trasie.
Do pokonania będą dwa dystanse: Mega (30 km - dwie rundy) i Mini (15 kilometrów), Biuro zawodów, start i meta będą zlokalizowane na boisku sportowym w Bieganowie - gmina Cybinka. Trwają zapisy.
Maraton MTB w nadodrzańskiej gminie będzie także okazją do sportowej rywalizacji ludzi służb mundurowych (strażaków, policjantów, celników, leśników) oraz samorządowców różnych szczebli. Patronat nad imprezą objęli wojewoda lubuskie Marek Cebula i burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk.
W przeszłości wiele razy odbywały się maratony MTB w Cybince i pobliskim Uradzie, które organizował Krzysztof Murdza z miejscowymi władzami, a które miałem okazję prowadzić z mikrofonem w ręku. 13 lipca będę w Bieganowie w tej samej roli, spikera, jak przed laty.
Znam okolice, znam tutejszy klimat dla kolarstwa i rowerów i napiszę wprost: warto być 13 lipca w Bieganowie.
Zapisy i regulamin imprezy na stronie
https://panel.maratonczykpomiarczasu.pl/mtb-cybinka?
Piotr Kurek