R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601534 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Jaroszonek zaprasza do Barlinka

 

Prolog Grand Prix Wielkopolski
w Maratonach Rowerowych MTB 2011


Andrzej Jaroszonek zaprasza na maraton MTB do Barlinka. Jego data - 3 maja 2011. Pasjonat rowerów z Barlinka kończy jazdę na dystansie Giga, Chodzież 16 kwietnia 2011: Skandia Maraton Lang Team.

Andrzej Jaroszonek jako młody człowiek, mieszkaniec Słupska, uprawiał kolarstwo. Rówieśnik Czesława Langa (1955) wspólnie z nim jeździł w Baszcie Bytów. Startowali razem w spartakiadach młodzieży, ścigali się w wyścigach na terenie całego kraju.

Służba wojskowa przerwała karierę sportową dobrze zapowiadającemu się szosowcowi. Wrócił do rowerów, do rywalizacji - jako dojrzały człowiek, jako biznesmen, prywatny przedsiębiorca. Kilka ładnych lat temu pojechał do Podgórzyna, by wystartować w maratonie MTB.

– Pożyczyłem rower marki "Author" od syna Damiana i od razu zdecydowałem się na start na dystansie Giga. Przejechałem go, ale miałem pecha: zerwał mi się łańcuch - całe szczęście, że trzysta metrów przed metą - wspomina w kwietniową porę swe przeżycia i emocje mieszkaniec Barlinka, gdzie 3 maja odbędzie się maraton MTB. I dodaje: – Dystans Giga po górach przejechałem na sztywnym przednim widelcu.

Andrzej Jaroszonek polubił maratony: MTB i te na szosie. Ma w swym kolarskim życiorysie przejechany za jednym zamachem w 2006 roku maraton wokół Zalewu Szczecińskiego - całe 512 kilometrów na rowerze szosowym (15 godzin 50 minut, co było wówczas rekordem). Także Pętla Drawska (453 km) jest na liście sportowych osiągnięć - był to rok 2007. Rok wcześniej, czyli w 2006 roku, jechał maraton szosowy pod nazwą "Dookoła Tatr": całe 222 kilometry. Ze startem i metą w słowackim Popradzie. Były to mistrzostwa Europy w maratonie szosowym, startował były mistrz świata Włoch Maurizio Fondriest i inni znakomici kolarze. W tej rywalizacji Andrzej Jaroszonek zajął trzecie miejsce w swej kategorii wiekowej i stanął na podium.

Ukończył kilkadziesiąt maratonów: na szosie i MTB. Ostatnio startuje tylko w imprezach MTB. W swym dorobku mastersa ma trzy tytuły mistrza Polski. W czasie wolnym od pracy - lubi się pościgać. Od 2010 roku mieszkaniec Barlinka jest członkiem poznańskiego Corratec Teamu. W takim też charakterze wystartował w sobotę w chodzieskiej edycji Skandia Maraton Lang Team 2011.

Andrzej Jaroszonek zaprasza maratończyków MTB z całej Polski: przyjedźcie 3 maja na maraton po pięknej Puszczy Barlineckiej. Będą dwa dystanse: 45 km i 70 km. Impreza w Barlinku będzie prologiem wielkiego cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011. Pasjonaci MTB z całego kraju mile będą widziani i witani w Janowie nad Jeziorem Barlineckim. Zapowiada sie impreza na medal.

Dalsze szczegóły maratonu MTB w Barlinku
już wkrótce na stronie Wielkopolskie Rowerowanie 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL