R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902592 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
W niedzielę spotykamy się w Kole

 

Kolejna edycja Grand Prix Wielkopolski
w Maratonach Rowerowych MTB 2011


 


W najbliższą niedzielę, 11 września, odbędzie się MTB Koło Marathon. Będzie to piąty z cyklu sześciu maratonów rowerowych rozgrywanych jako Grand Prix Wielkopolski. Start nastąpi o godzinie 11, pasjonaci rowerów zmierzą się z dwoma dystansami - 34 km i 55 km.

Uroczyste rozpoczęcie maratonu odbędzie się u podnóża ruin zamku w Kole (ul. Zamkowa). Trasa kolskiego maratonu jest atrakcyjna pod względem sportowym, jak też widokowym. Po przejeździe uczestników przez miasto (około 1600 metrów) nastąpi start maratonu, którego trasa przebiega przez urokliwe ścieżki Doliny Środkowej Warty oraz Złotogórskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Na zawodników czekają długie szybkie odcinki, techniczne podjazdy i zjazdy, różnorodna nawierzchnia oraz wszystkie możliwe przeszkody terenowe. Znajdą się również wąskie ścieżki, a na całej trasie dużo miejsc do wyprzedzania.

Trasa maratonu jest poprowadzona drogami i szlakami turystycznymi w obrębie miejscowości Koło, Gozdów, Trzęśniew, Waki, Dąbrowice i z powrotem.

W krajobrazie okolicy dominują tereny otwarte - głównie pola uprawne. Znajdują się tu też liczne pomniki przyrody – unikatowe drzewa. Cały obszar stanowi ostoję ptactwa wodnego. Zespół wzgórz i pagórków morenowych pokrytych lasami obejmuje południowo-zachodnią część trasy maratonu.

Ukształtowanie powierzchni trasy maratonu jest zróżnicowane. Różnica wysokości pomiędzy najniżej położonym punktem - około 86 m n.p.m., w dnie doliny Warty koło wsi Tury, a najwyższym punktem w rejonie Białkowa Górnego 170,9 m n.p.m. sięga 85 m. W terenie obok płaskiego terenu dominują głównie wzgórza i pagórki.

Trasa maratonu MTB w Kole jest możliwa do pokonania na rowerze innym niż górski, chociaż zalecany jest rower z przełożeniami i w miarę możliwości z szerszymi oponami.

Trasa MTB Koło Marathon będzie liczyła odpowiednio:
Mega: dystans ok. 55 km
Mini: dystans ok. 34 km

Maraton będzie się odbywać przy nieograniczonym ruchu drogowym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych policja oraz służby organizatora imprezy ułatwią włączanie się uczestnikom do ruchu. Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność mając na uwadze możliwość wyjechania pojazdów z pól, dróg leśnych czy pojedynczych zabudowań. Wszyscy zawodnicy na drogach gruntowych i publicznych powinni poruszać się prawą stroną jezdni i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Burmistrz Koła oraz organizatorzy MTB Koło Marathon serdecznie zapraszają miłośników dwóch kółek do stawienia się w dniu 11 września 2011 roku na starcie maratonu, życząc jednocześnie aby ominął ich pech króla Kazimierza Wielkiego i by szczęśliwie dotarli do mety.Jak głosi bowiem legenda, Koło swoje powstanie i nazwę zawdzięcza urwanemu kołu od karety, którą przez te tereny podróżował król Kazimierz Wielki.

Impreza dofinansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, jak również odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Więcej informacji o imprezie na stronie www.mtbkolo.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL