R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900166 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Tadeusz Korzeniewski zaprasza

 

Wielkopolscy maratończycy MTB jadą
w najbliższą niedzielę do Ostrowca koło Wałcza

 

Tadeusz Korzeniewski, rocznik 1969, przez długie lata był najlepszym kolarzem przełajowym w Polsce. Pierwszy tytuł mistrza kraju zdobył w 1992 roku. Ten sukces powtarzał przez następnych dziesięć lat, do 2002 roku, jeszcze cztery razy.

Teraz mieszka w Wałczu, nadal jeździ na rowerze z sukcesami w barwach poznańskiego Corratec Teamu. Jest, co tu dużo mówić, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ekipy, która trzy razy w minionych pięciu latach (2007-2011) triumfowała drużynowo w Skandia Maraton Lang Team.

W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, niezwykle sympatyczny pan Tadeusz zaprasza pasjonatów kolarstwa górskiego z całego kraju do siebie - do Ostrowca koło Wałcza, gdzie odbędzie się maraton MTB z cyklu Grand Prix Wielkopolski.

Startujący zmierzą się z dwoma dystansami: Mini (30 kilometrów - jedna runda), Mega (60 km - dwie rundy). Trasa: drogi polne, leśne, asfalt, trochę bruku, bez piachu się nie obędzie, ale organizatorzy zapowiadają, że ograniczą jego ilość. Wyścig raczej szybki. – Gór u nas nie ma - mówi Tadeusz Korzeniewski, ale jeden z podjazdów większość na spacer zaprosi.

Odbędzie się także wyścig dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat.

Organizatorem wyścigu jest Wałecki Klub Turystyki Rowerowej, który działa od 2007 roku i jest stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników bicykla w rozmaitych odmianach. Niezbędnego wsparcia organizatorom udzieliły: Starostwo Powiatowe w Wałczu, władze gminy Wałcz, Nadleśnictwo Płytnica, Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie, jak również firmy - Las Vegas Power Energy Drink, Victoria Cymes sp. z o.o., PPHU Graff, Antkowiak Rowery, Admiral-Sport, Mauxion Chocolates sp. z o.o., 107 Szpital Wojskowy, Moto Armia Baza Golęczewo oraz Rudnica Park.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej: http://www.wktr.com.pl/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL