R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878650 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Elita polskiego MTB startuje
jutro w wolsztyńskim maratonie MTB

 

Magdalena Sadłecka, Marek Konwa, Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy, Michał Kowalczyk oraz 32-osobowa ekipa Corratec Teamu


Marek Konwa skacze bardzo wysoko na rowerze (Zielona Góra - 3 maja 2012). Jutro wystartuje w Wolsztynie w maratonie Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2012, którego to cyklu jest twarzą.

W najbliższą niedzielę, 30 września, w Wolsztynie odbędą się szóste zawody na rowerach górskich Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2012. Będzie to wielki finał sportowo-rekreacyjnego cyklu, którego twarzą jest olimijczyk z Londynu Marek Konwa, a podczas którego startujący rywalizować będą na dwóch dystansach (40 km i 72 kilometrów) w ośmiu kategoriach wiekowych.

W Wolsztynie wystartuje Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice), która przed tygodniem w Kwidzynie triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Dziś zawodniczka teamu pomarańczowych startowała w ostatniej edycji Pucharu Polski XC w Wałbrzychu, gdzie wywalczyła w klasyfikacji generalnej drugie miejsce za Anną Szafraniec, przed Aleksandrą Dawidowicz (CCC Polkowice).

Łodzianka od lat plasuje się w ścisłej czołówce polskich zawodniczek MTB. Debiutowała w reprezentacji Polski w 1999 roku, reprezentowała nasz kraj wielokrotnie na mistrzostwach świata i Europy, w kolarstwie górskim oraz szosowym. Jutro triumfatorka Pucharu Polski 2012 w Maratonie MTB wystartuje w Wolsztynie na dystansie Mega - 72 km.


Magdalena Sadłecka (na najwyższym miejscu podium) w pięknym stulu wygrała 2 września 2012 maraton MTB w Obiszowie na Dolnym Śląsku.

Interesujaco zapowiada się wyścig mężczyzn na tym dystansie. Olimpijczyk z Londynu Marek Konwa, Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy (obaj Corratec Team), Michał Kowalczyk (HP-Sferis) - to najpoważniejsi kandydaci do zwycięstwa na dystansie Mega.

- Jedziemy w sile 32 zawodniczek i zawodników do Wolsztyna - powiedział dziś, w sobotę 29 września, Piotr Pawlak, który szefuje poznańskiemu Corratec Teamowi. - Magdalena Hałajczak, Małgorzata Zellner, Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy, Paweł Bober, Tadeusz Korzeniewski oraz inni powalczą o miejsca na podium - powiedział Piotr Pawlak, który jutro wystartuje na dystansie Mini, czyli 40 kilometrów.

Piotr Pawlak triumfował w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team 2012 na dystansie Mini w kategorii M4 i jutro zapewne sportowym wysiłkiem udowodni, że pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowym i medialanym cyklu maratonów MTB w Polsce było w pełni zasłużone.

- Wybieram się do Wolsztyna - mówi Michał Kowalczyk ze Swarzędza, zawodnik HP-Sferis. - Pojadę na dystansie 72 kilometrów. Będzie to mój ostatni start w tym roku. Ostatnio mniej trenuję i stąd trzecie miejsce na Mega w klasyfikacji open w pełni będzie mnie satysfakcjonowało - powiedział utalentowany 19-latek, który przed rokiem debiutował w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy MTB na Słowacji, i który także startował na MŚ w szwajcarskim Lugano, gdzie Marek Konwa wywalczył tytuł wicemistrza świata młodzieżowców 2011 w wyścigu XC.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL