R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902434 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Anna Klimczuk i Paweł Kowalkowski
triumfowali na najdłuższym dystansie

 

Santini Northtec MTB Zimą 2013 w Karczewie
z udziałem 350 startującychMróz, śnieg - prawdziwie zimowe warunki panowały w niedzielę 10 marca w Karczewie i lasach otwockich.
Fot. Zdzisław Kowalski

W niedzielę, 10 marca, w Karczewie, odbyła się druga impreza zimowego maratonu rowerowego Santini Northtec MTB Zimą 2013, cyklu organizowanego przez Cezarego Zamanę. Na miejsce rywalizacji już po raz czwarty wybrano Karczew , z uwagi na malownicze tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i lasów otwockich.

Etap pierwszy, będący zarazem inauguracją sezonu 2013, odbył się 24 lutego w Jabłonnie. Przejazd wymagał od zawodników wiele umiejętności i wytrwałości, jednak wszyscy dali sobie radę i pokazali, że zima nie jest dla nich przeszkodą.

Nagły powrót zimna, po kilkudniowym wiosennym ociepleniu, zagwarantował wspaniałe warunki maratonu w Karczewie. Na starcie stawiło się 350 zawodników, którzy nie przestraszyli się zimowej pogody.

Temperatura kilka stopni poniżej zera sprawiła, że śnieg topniejący w ostatnich dniach zaczął zamarzać. Dzięki temu na trasie nie było błota, jednak miejscami pojawiały się śliskie oblodzenia. Sporo było podjazdów i zjazdów, trasa była dość wymagająca, a jej przejazd wymagał od uczestników technicznych umiejętności i dobrego przygotowania.

Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: Mega o długości 37 km, Fit wynoszącym 19 km oraz Hobby mającym 7 km. Dzięki zróżnicowaniu, a także wyznaczeniu tras z uwzględnieniem panujących warunków pogodowych, zawodnicy mogli zmierzyć się w bezpiecznych warunkach, na dystansach odpowiadających ich umiejętnościom.

Pierwszy na dystansie Mega był Paweł Kowalkowski (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn) - 1:35:05, drugi na metę dotarł Maksymilian Bieniasz (Banaszek Duda Jamis Team), któremu przejechanie trasy zajęło 01:39:09, natomiast trzecie miejsce zajął Maciek Rogulski (Legion-serwis Active Jet Merida Team) z czasem 01:40:28. Pierwszą z kobiet była Anna Klimczuk (Świat Rowerów Kellys Team) - 01:57:32, druga przyjechała Krystyna Żyżyńska (MYBIKE.PL-GEMINUS) - z czasem 02:12:54, natomiast trzecie miejsce zajęła Bogna Kordowicz (Świat Rowerów Kellys Team) - 02:13:55.

Na dystansie Fit zwyciężył Bartosz Grędziński (Banaszek Duda Jamis Team) z czasem 00:43:25, drugi był Tomasz Majewski (MBike Retro Team), któremu przejechanie trasy zajęło 00:43:39. Jako trzeci metę przekroczył Patryk Białek (SK BANK TEAM) z czasem 00:44:55. Pierwszą kobietą na tym dystansie była Magda Bałdyga (MTB EŁK PROSTKI) z czasem 00:57:51, druga Weronika Białek (TS Meran-Otwock) z czasem 01:00:43, a trzecia Ewa Fijarczyk z czasem 01:01:12.

Dystans Hobby jako pierwsi ukończyli Antoni Świderski (Visolvit BikeTires.pl) oraz Wojciech Pastor (BSA Pro Tour), obaj z czasem 00:23:38, a jako trzeci przyjechał Mateusz Cywiński (Visolvit BikeTires.pl) - 00:24:24. W kategorii kobiet pierwsza była Oliwia Majewska (BSA Pro Tour) z czasem 00:23:35, jako druga przyjechała na metę Maria Chrzanowska z (Visolvit BikeTires.pl) z czasem 00:30:40, a trzecia była Marcelina Świderska z (Visolvit BikeTires.pl) - 00:35:22.

Organizatorzy, z pomocą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie, zadbali o odpowiednio przygotowane zaplecze, niezbędne przy zmaganiach w tak trudnych warunkach pogodowych. Uczestnicy mogli liczyć na ciepłe pomieszczenia, przebieralnie, napoje na trasie oraz regeneracyjny posiłek, skorzystać z depozytu oraz serwisu rowerów.

Już wkrótce finał zimowych zmagań, który odbędzie się w Mrozach 23 marca. Wtedy też będzie miała miejsce dekoracja oraz przyznanie nagród w klasyfikacji generalnej. Wybór tej lokalizacji na finałowe zmagania nie jest przypadkowy, Mrozy są miejscem szczególnie cenionym i lubianym przez zawodników.

Szczegółowe informacje, relacja oraz zdjęcia z maratonu w Karczewie na stronie: www.mazoviamtb.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL