R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825177 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Nowej Soli

 

W sobotę Grand Prix Kaczmarek Eletric MTB

W najbliższą sobotę, 6 września, w Nowej Soli odbędzie się kolejna edycja tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, czyli maratonu na rowerach górskich. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mega (63 km) i Mini - około 40 kilometrów.

Za zawodniczkami i zawodnikami są już imprezy w Olejnicy, Sulechowie, Zielonej Górze, Kargowej i Lubrzy. Na cały cykl składa się 7 zawodów – po Nowej Soli finał odbędzie się 5 października w Wolsztynie.

Dwa dystanse

Startujący w Nowej Soli zmierzą się z dwoma dystansami: Mini - około 40 km i Mega - 63 kilometrów. Tak, jak we wszystkich poprzednich zawodach, zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych, także drużynowo. Odbędą się również wyścigi dla dzieci i młodzieży.

Maraton został wpisany do Kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego i umożliwia start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita. Przypominamy, że zawodnicy posiadający taką licencję mają obowiązek startu w kategorii elita.


Powrót nad Odrę

Co tu dużo mówić, po rocznej przerwie nowosolska imprezy powróciła na tereny nadodrzańskie. Kolarze wyruszą z okolic portu i przejadą przez wspaniały kompleks nowosolskich parków zabaw, kolejno obok Parku Wodnego przez tor BMX oraz przez Park Krasnala. Następnie wzdłuż Odry popedałują przez miejscowości Modrzyca i Otyń i wjadą na 22-kilometrową pętlę na terenach Bukowej Góry.

Na rundzie każdy kolarz znajdzie coś dla siebie: duża ilość podjazdów (między innymi pod tor saneczkowy), trudne technicznie zjazdy, ciekawe single tracki oraz oczywiście piękne widoki (punkt widokowy "Bunkry"). Po pokonaniu tych 22 km i 350 metrów przewyższenia kolarze wrócą do Nowej Soli tą samą drogą, którą prowadził dojazd z pominięciem przejazdu przez parki zabaw. Następnie przejadą kładką nad portem rzecznym w kierunku mety.

Nagrody finansowe

Organizatorzy zapewniają nagrody finansowe w kategorii elita o łącznej wartości 5450 złotych. Bony zakupowe o wartości 300 złotych otrzymają zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych na dystansie Mega oraz 200 złotych dla dystansu Mini. Po wyścigu wśród wszystkich zawodników odbędzie się losowanie nagród, w tym markowego roweru MTB.

Imprezę organizują działacze UKS "Peleton" Nowa Sól oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli.

6 września
GP Kaczmarek Electric MTB 2014

Organizator: UKS „Peleton” Nowa Sól, MOSiR Nowa Sól
Gdzie: Nowa Sól - przystań kajakowa przy alei Wolności
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 40 km, Mega - 63 km.
Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL