R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41331445 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Spotykamy się w Biedrusku

 

W najbliższą niedzielę zimowy maraton MTB


Michał Jaskot (CCC Sprandi Polkowice) upadł tuż przed metą w Dolsku i na dystansie Mini zajął drugie miejsce za Markiem Weberem ze Śremu (z tyłu). Utalentowany zawodnik z Polkowic wystartuje w niedzielę w Biedrusku.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę (14 lutego) fani kolarstwa górskiego spotykają się w Biedrusku pod Poznaniem, by uczestniczyć w zimowym maratonie MTB. Gotowość jazdy w lutowych warunkach pogodowych zadeklarowało do tej pory 111 osób.

Wojciech Gogolewski jest głównym animatorem imprez MTB w Wielkopolsce. Od wielu lat organizuje zawody XC i maratony na rowerach górskich. W tym roku postanowił, że w okresie zimowym odbędą się trzy maratony MTB.


9 stycznia w Dolsku wystartowało 71 zawodniczek i zawodników.
Fot. Piotr Kurek

Pierwsze zawody w tym cyklu odbyły się w sobotę 9 stycznia w Dolsku. Wzięło w nich udział 71 fanów MTB - w tym młodzi i wielce obiecujący kolarze z CCC Sprandi Polkowice, jak choćby Wiktoria Kierat i Michał Jaskot.

W najbliższą niedzielę (14 lutego) w Biedrusku pod Poznaniem odbędzie się drugi w zimowym cyklu maraton MTB. Jego uczeestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mega (40 km) i Mini (20 km). Start i meta przy pałacu w Biedrusku. O 11 rozpoczną jazdę ci z Mega, o 11. 30 ci z Mini.


Pamiątkowe zdjęcie z Dolska.
Fot. Piotr Kurek

Do czwartku zgłosiło się internetowo 111 osób. Z Polkowic przyjeżdża aż ośmioro zawodników, w tym Wiktoria Kierat (zwyciężczyni z Dolska na Mini, aktualna mistrzyni Polski w maratonie MTB w kategorii juniorka młodsza). Wystartuje także Magdalena Hałajczak - aktualna wicemistrzyni Polski elity kobiet w kolarstwie przelajowym. Swą formę u progu sezonu sprawdzi również Marek Witkiewicz - wielokrotny mistrz Polski MTB - w zawodach XC i maratonach MTB.


14 lutego 2016

Winter CrossBike Challenge Gogol MTB 2016

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu
Gdzie: Biedrusko - tereny wokół pałacu
Start: Zimowy wyścig rowerowy na dystansach Mini (20 km) i Mega (40 km). Start do pierwszego wyścigu na trasie Mega o godzinie 11.00, Mini zaś o 11.30. Zapisy w biurze zawodów od godziny 9.00.
Więcej informacji na Facebooku: http://wintercrossbikechallenge.pl

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL