R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689313 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rozkład jazdy na weekend

 

W sobotę wyścigi szosowe na torze "Poznań",
w niedzielę natomiast maraton MTB w Mosinie


Robert Żmudzin wygrał 20 kwietnia drugi w tym roku czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Tomasz Szwajkowski

Najbliższy weekend zapowiada się interesująco dla pasjonatów kolarstwa szosowego i górskiego w Wielkopolsce. W sobotę odbędą się wyścigi szosowe na torze samochodowym "Poznań", w niedzielę natomiast Bike Cross Maraton Gogol MTB w Mosinie. 

Amatorzy kolarstwa szosowego polubili sportową rywalizację na torze samochodowym "Poznań". Przed rokiem odbyło się tutaj ponad dwadzieścia wyścigów, w tym roku już trzy czwartki kolarskie (zwyciężali w nich kolejno Tobiasz Pawlak, Robert Żmudzin i Szymon Krawczyk).

W sobotę 6 maja odbędą się tutaj wyścigi (najpierw jazda indywidualna na czas, następnie ze startu wspólnego) o puchar prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Do pokonania będzie odpowiednio 12 km oraz 82 km (cyklosport, M30 i M40) ,61 km (M50 i M60, kobiety open) i 41 kilometrów (M70 i M80). Początek zawodów o godzinie 10.30 (jazda na czas), wyścigi ze startu wspólnego o 14.00, 15.30 i 16.00. Biuro zawodów czynne od godziny 9.00.


Lidia Masza Antoniewicz z Mosiny, na zdjęciu z mężem, pojedzie w niedzielę po dobrze sobie znanych drogach i leśnych ścieżkach.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę natomiast w urokliwym miejscu, jakim jest Mosina i Wielkopolski Park Narodowy odbędzie się druga edycja tegorocznego cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Do pokonania będą, jak zawsze, dwa dystanse: Mega - około 62 km i Mini - 31 kilometrów. 

W pierwszym maratonie z tego cyklu w tym roku, 9 kwietnia w Dolsku, rywalizowało 755 osób. Można być bardzo przekonanym, że w niedzielę na polanie w Pożegowie będzie równie ludno, wesoło i towarzysko. 
 
                                     Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL