R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832508 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser
zaprasza do Mądrzechowa

 

II Bytowski Maraton Rowerowy MTB 

 

W sobotę 19 sierpnia w Mądrzechowie odbędzie się II Bytowski Maraton Rowerowy MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami - Mega (60 kilometrów) i Mini (30 km). Na piękną Ziemię Kaszubską serdecznie zaprasza Andrzej Kaiser.

To już druga odsłona Bytowskiego Maratonu Rowerowego MTB. Pierwszy odbył się w październiku ubiegłego roku. Wzięło w nim udział 161 osób, które rywalizowały na leśnych drogach wokół malowniczych jezior i to w jesiennej scenerii.

Główni organizatorzy imprezy - Andrzej Kaiser i Eugeniusz Wiatrowski (sołtys Mądrzechowa) - postanowili w tym roku przeprowadzić ją w sierpniu. Trasa została starannie wyznaczona i to tak, by pokazać urodę Kaszub. Startujący pojadą wokół kilku jezior i będą się czuli jak w Bieszczadach.

Andrzej Kaiser. "Kaszubski Wilk", mieszkaniec Bytowa, jest już od prawie trzydziestu lat obecny w polskim kolarstwie. Startuje w przełajach, na szosie, ale regularnie wygrywa maratony na rowerach górskich. Uczestnik kultowego maratonu MTB Absa Cape Epic w Republice Południowej Afryki (2015). W sobotę 22 października wcielił się w rolę organizatora I Bytowskiego Maratonu Rowerowego MTB 2016. Wyznaczył przepiękną trasę wokół Mądrzechowa, gdzie odbywała się impreza, ze społecznikami zadbał o nagrody, o catering, o wsparcie wolonatariuszy i strażków, o profesjonalny pomiar czasu.

Gdyby ktoś chciał zapytać Andrzeja Kaisera o szczegóły imprezy w Mądrzechowie, może to uczynić osobiście w najbliższy weekend: Pan Andrzej w sobotę 12 sierpnia startuje w Lubomierzu w Maratonie MTB Kargula i Pawlaka (bohaterowie filmu "Sami swoi"), w niedzielę natomiast w kolejnej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric - w Dziwiszowie pod Jelenią Górą..

Eugeniusz Wiatrowski. Sołtys od siedmiu już lat Mądrzechowa, kaszubskiej wsi pod Bytowem (kierunek Kościerzyna). Przed jego domem dumnie na wysokim maszcie powiewa polska flaga, na płocie bez trudu można zobaczyć napis SOŁTYS. Wcześniej był oficerem policji w stopniu majora/ podinspektora w Komendzie Powiatowej w Bytowie. Społecznik i niespokojny duch, któremu się zachciało zorganizować maraton MTB w swej wsi - razem z Andrzejem Kaiserem i Tomaszem Franciszkiewiczem. Jeździ na rowerze, ma górski o nazwie Trek - prezent od Lecha Piaseckiego. I jeszcze jedno: to przyjaciel Czesława Langa, któremu w minionych trzynastu latach (także w tym roku) wiódł kolumnę reklamową podczas Tour de Pologne.

Ci dwaj panowie zapraszają 19 sierpnia do Mądrzechowa. Swój udział zapowiedzieli Mariusz Gil, Krzysztof Krzywy, Łukasz Derheld i Tomasz Repiński. Byłoby miło zobaczyć na starcie Jacka Rogowskiego z Kościerzyny, Andrzeja Jaroszonka z Barlinka, Andrzeja Maziarza z Połczyna-Zdroju, Wiesława Fidurskiego ze Złotowa, czy też Jana Dymeckiego z Czaplinka. I dużo, dużo wiary z Wielkopolski.

Może pojawi się największy pechowiec ubiegłorocznego maratonu Artur Połuch z Poznania. Mierzył się z trasą 30 km i mniej więcej w połowie dystansu urwał pedał. Przyszło mu na nogach pokonać 14 kilometrów. Na mecie zapłatą dlań był pocałunek żony Joanny Połuch, która zajęła trzecie miejsce w rywalizacji kobiet (open).

Można się wybrać do Mądrzechowa całymi rodzinami, gdyż poza maratonem MTB odbędzie się rajd turystyczny oraz wyścigi dla dzieci.

I jeszcze jedno: jesienią ubiegłego roku prowadziłem z mikrofonem w ręku imprezę w Mądrzechowie, gdzie poznałem społeczników na medal. Z prawdziwą przyjemnością uczynię to kolejny raz w sobotę 19 sierpnia 2017.

Opłata za udział w maratonie wynosi 50 złotych. Więcej informacji oraz rejestracja: http://zapisy.domtel-sport.pl/bytowski-maraton-rowerowy-v14…

                                      Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL