R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902305 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Najlepsi maratończycy MTB
przyjeżdżają do Obornik

 

W sobotę wielka impreza pod znakiem DT4YOU


Pasjonaci MTB z Obornik zapraszają w najbliższą sobotę do swego miasta na wielką imprezę sportowo-rekreacyjną. Rydzyna, 15 kwietnia 2018.
Fot. Piotr Kurek

Trzy dni pozostały do wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej, która w najbliższą sobotę (28 kwietnia) odbędzie się w Obornikach. Na DT4YOU MTB Maraton wybierają się do tego miasta czołowi polscy kolarze górscy. Jednym z nich będzie Andrzej Kaiser z Bytowa - zawodnik poznańskiego teamu Euro Bike Kaczmarek Electric. 
 
Andrzej Kaiser, rocznik 1973, jest ciągle w znakomitej formie. Ma za sobą start w kultowym wyścigu wieloetapowym na rowerach Absa Cape Epic w Republice Poludniowej Afryki. Wysoki (ponad 190 ckm wzrostu), wielce sympatyczny - jest wielce szanowaną postacią w polskim świecie MTB. Na swym sportowym koncie ma wiele wygranych najważniejszych maratonów na rowerach górskich w naszym kraju.  

Jego konkurentami na trasie Mega (68 km), między innymi, będą: Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric), Krzysztof Krzywy (Nexus Team), Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto), Radosław Kozal (FTI Racing Team), Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), Arkadiusz Petka (Lew Lębork), Tomasz Repiński (ASE Trek Gdynia), Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest), Gracjan Stankiewicz i Eryk Gomoński (obaj DT4YOU MTB Team), Jacek Torzewski (ojciec) i Sebastian Torzewski (syn) - obaj AMSports Bydgoszcz MTB Team.   

Wśród pań najwięcej szans na zwycięstwo na najdłuśzej trasie mają: Joanna Balawajder, Magdalena Hałajczak (obie Euro Bike Kaczmarek Electric) oraz Daria Kasztarynda (Cellfast MTB Team/ Rowerplus.pl). 
 
Firma DT Swiss Polska, główny sponsor imprezy, wystawia ponad trzydzieści osób.Ze Szwajcarii przyjeżdża właściciel firmy DT Swiss Frank Boeckmann z żoną Heidi Boeckmann. Oboje pojadą dystans Mini. Wystartuje także na trasie 39 km Olivier Kiechl - wiceprezes DT Swiss AG i dyrektor operacyjny, który ma w swym sportowym cv udział w triathlonowych imprezach na całym świecie.

Firma DT Swiss Polska istnieje od jedenastu lat. Zatrudnia około 300 osób, produkuje koła kolarskie najwyższej jakości. Na nich, kołach z Obornik, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Francuzka Julie Bresset zdobyła złoty medal w wyścigu cross country.

Do obornickiego maratonu zgłosiło się (zapisy już zostały zamknięte) ponad 800 osób. Z trasą Mega (68 km) zmierzy się około 80 zawodniczek i zawodników, z Mini (39 km) - ponad 400 i z Turystyczną (niespełna 12 km) ponad 300. Zabawę rowerową będą miały także dzieci od 3 do 7 lat. Organizatorzy zbudują miasteczko rowerowe z wieloma atrakcjami. Będzie dostępne przedszkole rowerowe dla dzieci do lat 10. Dla wszystkich zagra zespół "Ann" z Poznania.  

– Zapowiada się wielkie święto rowerów. Zawodnicy po starcie pojadą w stronę Puszczy Noteckiej. Trasa jest wielce urokliwa, ale trudniejsza niż przed rokiem, dwoma i trzema laty - mówi dyrektor Piotr Kucharski z Obornickiego Centrum Sportu. – Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczestników maratonu, start na dystansie Mini odbędzie się z trzech sektorów co dwie minuty. Zapraszamy także kibiców, by towarzyszyli zawodniczkom i zawodnikom w ich zmaganiach. Na najlepszych czekają wartościowe nagrody - podkreśla Piotr Kucharski.  

Imprezę organizują Obornickie Centrum Sportu i Urząd Miejski w Obornikach, jej sponsorem jest firma DT4YOU, partnerami zaś: Nadleśnictwo Oborniki, Obornickie Centrum Kultury i Just a Fit.

                                                         Piotr Kurek   

28 kwietnia 2018
DT4YOU MTB Oborniki

Organizator: Obornickie Centrum Sportu, Urząd Miejski w Obornikach, firma DT4YOU
Gdzie: Oborniki - Droga Leśna
Start: godzina 10.00 - Mega, 10.15 - Mini (w trzech sektorach co 2 minuty), 10.20 - Turystyczny. Zapisy tylko internetowo. Weryfikacja w biurze zawodów w dniu startu od godziny 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 39 km, Mega - 68 km, Turystyczny - 12 km. Wyścigi dzieci od lat 3 do 7 - godzina 10.30.
Więcej informacji:
http://mtb.oborniki.pl
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL