R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625653 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Łzy szczęścia Anny Borowicz

 

Rywalizacja pań ozdobą cyklu
Bike Cross Maraton Gogol MTB


Anna Borowicz wygrała maraton MTB w Suchym Lesie na dystansie Mega (48 km).
Fot. Piotr Kurek

Aż 50 pań zdecydowało się dziś przyjechać do Suchego Lasu i wystartować w kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Tylko cztery uczyniły to na dystansie Mega (48 km), pozostałe ścigały się na Mini (32 kilometry). Najwięcej radości objawiła z nich wszystkich Anna Borowicz z Poznania, triumfatorka na dłuższej trasie.

Rok po roku przybywa kobiet, które z entuzjazmem i pasją startują w maratonach MTB organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego. Nie inaczej było i dziś, gdy do Suchego Lasu przyjechało aż pięćdziesiąt przedstawicielek płci pięknej.

Na jazdę na dystansie Mega (48 kilometrów, trzy rundy po 16 km) zdecydowały się tylko cztery panie. Najbardziej znaną do tej pory zawodniczką spośród tej czwórki jest Anna Wysokińska z Plewisk. Po pierwszym okrążeniu prowadziła, ale na drugiej rundzie na czoło wyszła Anna Borowicz z Poznania i ona ostatecznie wygrała rywalizację.

Kiedy dojechała do mety i kiedy dotarło do niej, że jest pierwsza, zareagowała spontanicznie - łzami. Do tej pory uprawiała triathlon, stosunkowo niedawno polubiła maratony MTB. – Dziś po raz pierwszy zwyciężyłam - cieszyła się ogromnie. Jej czas - 02:15:55. Anna Wysokińska była druga, jej rezulat 02:17:25. Różnica wyniosła 1 minutę 29 sekund.

Na krótszym dystansie, 32 km, ścigało się aż 46 pań. Wygrała pewnie wielce utytułowana Marta Gogolewska z Wągrowca przed Sylwią Szpulewską-Larek z Obornik i Pauliną Krzyżaniak z miejscowości Rosko. Czwarta była, robiąca coraz większe postępy, Joanna Smogór z Wągrowca. Miejsce piąte przypadło Joannie Połuch z Poznania. Agata Kurkiewicz z Poznania była szósta.

Co tu dużo mówić, rywalizacja pań staje się z imprezy na imprezę coraz ciekawsza. I to we wszystkich kategoriach wiekowych - łącznie z najstarszą K4+, w której dziś triumfowała Sylwia Stachowiak przed Małgorzatą Schaefer (obie z Poznania) i Lidią Trzepizur ze Swarzędza. – Siedem lat temu zaczynałam tutaj, w Suchym Lesie, przygodę z MTB - powiedziała zwyciężczyni w tym przedziale wiekowym.

Wśród meżczyzn główne role grali dziś na Mega Maciej Kasprzak z Poznania przed Miłoszem Zwierskim z Piły i Sylwestrem Swatem z Przeźmierowa, natomiast na Mini trzy pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Siejak z Kiekrza przed Patrykiem Helwigiem ze Środy Wielkopolskiej i Jakubem Napierałą z Rokietnicy.

Startowało dziś ponad 340 fanów MTB. Najlepszych honorował wójt Suchego Lasu Grzegorz Wojtera. Następna impreza w cyklu 18 sierpnia w Pobiedziskach.

                                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL