R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41183784 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Czwarte zwycięstwo Grzegorza Grabarka

 

Maraton w Nowej Soli z udziałem 359 osób


Zawodnicy elity mężczyzn podczas maratonu MTB w Nowej Soli.
Fot. FOTOMTB.pl
 
Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (REAL 64-sto) wygrał maraton z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w Nowej Soli na najdłuższym dystansie, choć wjechał na metę równocześnie z Mariuszem Gilem ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Kaczmarek Electric Cellfast z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest). W niedzielę w mieście nad Odrą ścigało się 359 osób.
 
Była to dziewiąta odsłona tegorocznego "Kaczmarka". Impreza odbyła się w słonecznych warunkach i takiej też atmosferze. Zawodniczki i zawodników w drogę wyprawiały miejscowe władze, z prezydentem Nowej Soli Jackiem Milewskiem na czele.
 
Najliczniej obsadzony był wyścig na dystansie Mini (28 km), w którym wystartowały 223 osoby. Na Mega (48 km) rywalizowało 72 pań i panów, na Giga (68 km) 35 mężczyzn i trzy kobiety. Ochotę na młodzieżową jazdę wykazało 23 młodzików/ młodziczek oraz żaków i żaczek. Siedem osób wadziło się z trasą Fun (8,5 km).
 
Walka o pierwsze miejsce na najdłuższym dystansie rozstrzygnęła się na ostatnich metrach między pięcioma zawodnikami. Finiszował najszybciej Grzegorz Grabarek przed Mariuszem Gilem i Hubertem Semczukiem. Dwa kolejne miejsca zajęli: Filip Jeleniewski (Rybczyński-Bikes Remmers Team) i Kacper Fiszer (REAL 64-sto).
 
Trzy panie ścigały się na Giga i kończyły jazdę w kolejności: 1. Barbara Borowiecka (Gorzów Giant LIV Team), 2. Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team), 3. Daria Kasztarynda (Cellfast MTB Team).
Na dystansie Mega triumfowali: Mateusz Siejak (KOSOX Bike Team) i Joanna Adamska (Rybczyński-Bikes Remmers Team), na Mini Maciej Wider (Bike Garage) i Sylwia Tumiłowicz (REAL 64-sto).
 
Impreza w Nowej Soli była dziewiątą w tym roku w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Cztery razy na Giga triumfował Grzegorz Grabarek, dwa razy Mariusz Gil, po jednym razie - Marek Konwa, Hubert Semczuk i Piotr Konwa.
 
Brawa należą się nie tylko startującym i stającym na podium, ale i pani burmistrz Otynia Barbarze Wróblewskiej. Doświadczona w pracy samorządowej była szczypiornistka z wdziękiem i elegancją nagradzała zawodniczki i zawodników - wszystkich kategorii i na wszystkich dystansach.
 
                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL