R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902351 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Spotykamy się w niedzielę w Żarach

 

Druga edycja Grand Prix Kaczmarek Electric


Grzegorz Grabarek (z prawej) przed Mariuszem Gilem. Trzci był Bartłomiej Oleszczuk, czwarty Filip Jeleniewski. Tak finiszowała najlepsza czwórka elity mężczyzn przed rokiem w Żarach podczas Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

W najbliższą niedzielę (24 kwietnia) w Żarach odbędzie się druga edycja tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem panie i mężczyzni rywalizować będą w urokliwych lasach, bardzo pagórkowatych.  

– Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB trafił do Żar po raz pierwszy w roku 2017 - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka całego przedsięwzięcia. – Pasjonaci kolarstwa górskiego mają tutaj dobre warunki do sportowej rywalizacji. Miejscowe lasy są ładne, a pagórkowaty teren jest wyjątkowy jak na Lubuskie. Wielkość przewyższenia na trasie Giga to 1500 metrów, więc łatwo nie będzie. W Żarach zawodniczki i zawodniczki (dotyczy dystansów Giga i Mega) walczyć będą o punkty w klasyfikacji górskiej DT Swiss, z wyłączeniem elity kobiet i mężczyzn.

– Tegoroczna trasa jest częściowo zmieniona w stosunku do tych z lat poprzednich - objaśnia jej konfigurację Krzysztof Grzegorczyk, tutejszy współorganizator "Kaczmarka". – Będzie mniej jazdy po płaskim. więcej odcinków singlowych i wzniesień, gdzie przyjdzie startującym pedałować w górę, zjeżdżać w dół i znów piąć się na górkach. Trasa jest już od minionej niedzieli oznakowana, więc jeśli ktoś chciałby wcześniej się z nią zapoznać, może to uczynić już teraz. Imprezę będą obstawiać miejscowi amatorzy biegów oraz uczniowie miejscowych szkół.  Zapraszamy ludzi do naszego Zielonego Lasu i naszego miasta - podkreśla.

Startujący w Żarach będą mieli do pokonania trasy o długości: Giga - 60 km,  Mega - 40 km, Mini - 22 km, zaś Młodzik i Fun - około 10 km. Swą rowerową rywalizację będą miały także dzieci do lat dziesięciu.

I jeszcze jedno: zapisy online oraz płatności na maraton w Żarach do środy 20 kwietnia (https://mtb.ke.pl/zapisy-online). Ułatw pracę organizatorom cyklu i nie zwlekaj do ostatniej chwili. Później zgłoszenia i opłaty tylko w biurze zawodów w dniu maratonu 24 kwietnia od godziny  8.00 do 10.30.

Do zobaczenia w Żarach!

                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL