R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873704 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Świebodzin po raz pierwszy

 

Jedenasta edycja Grand Prix Kaczmarek Electric


Fani MTB ze Świebodzina podczas lipcowego maratonu na rowerach górskich w Łagowie.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę (25 września) w Świebodzinie odbędzie się kolejna w tym roku (jedenasta - przedostatnia) edycja prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022. Zapowiada się ciekawa impreza z udziałem znanych pasjonatów kolarstwa. Będą oni rywalizować w pięknej okolicy: w lasach i nad dwoma jeziorami.
 

Miasteczko świebodzińskich zawodów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB będzie zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad Jeziorem Wilkowskim. – To bardzo ładne miejsce - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu. I dodaje: – Świebodzin po raz pierwszy gościć będzie entuzjastów kolarstwa górskiego, którzy rywalizują w naszych imprezach.

– Serdecznie zapraszam do Świebodzina - to słowa Jakuba Pawłowskiego, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w tym mieście. – Przygotowaliśmy ładne widokowo trasy, na których będzie jazda po asfalcie, bruku, szutrze, ubitym piasku, w lesie i przez pola. Myślę, że startujących zachwycą te jej fragmenty poprowadzone nad dwoma jeziorami: Wilkowskim (start i meta) oraz Niesłysz. Będą zjazdy i podjazdy oraz singiel track na 600 metrów przed końcową kreską - podkreśla człowiek sportu i rekreacji (wielki fan biegania, pływania i jazdy na rowerze).   

Startujący na dystansie Giga będą mieli do pokonania 62,1 km (trzy rundy po 17 km oraz  5,5-kilometrowy dojazd do nich i takiż też powrót na metę). Trasa Mega to 45,1 kilometry (2 rundy), zaś  Mini to 28,1 km z przewyższeniami wielkości 285 metrów.  Dystans Młodzik oraz Fun wyniesie 12,1 km.

Jak zawsze w maratonach MTB pod organizacyjnym parasolem Kaczmarek Electric, na najlepszych w kategorii elita (pań i mężczyzn) czekają nagrody finansowe w wysokości 5600 złotych oraz pamiątkowe medale dla każdego, kto ukończy wyścig (przy opłaceniu zawodów do 7 dni przed).

Chce się wierzyć, że do Świebodzina przyjedzie dużo pasjonatów MTB. Zgłoszenia online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online) były przyjmowane do środy 21 września. Swego akcesu do imprezy będzie można także dokonać w niedzielę 25 września o poranku w biurze zawodów (od 8:00 do 10:30). Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci do lat 10 na wyścigi rowerowe w czterech kategoriach wiekowych - zapisy w dniu imprezy.

W świebodzińskim maratonie "Kaczmarka" licznie wystartują miejscowi fani MTB. Są oni skupieni nie tylko w silnym teamie Seco/ Warwick, ale i w innych. Startowali oni w połowie lipca w Łagowie (maraton MTB) i stworzyli niepowtarzalny klimat imprezy. Myślę głośno, że ich aktywny udział w zawodach nad Jeziorem Wilkowskim nada sportowej rywalizacji wielce sympatycznego charakteru.

Do zobaczenia w niedzielę w Świebodzinie!

                                 Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL