R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308664 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Czas na hardtaile, fulle i gravele

 

W Lubuskich lasach wiosna,
wraca więc Kaczmarek Electric MTB11 września 2022 odbył się maraton MTB w Nowej Soli.
Fot. FOTOMTB.pl

Jeżeli w tym roku nie wybraliście się jeszcze na rowerową wycieczkę po leśnych terenach w okolicach Nowej Soli – serdecznie zapraszamy Was już 2 kwietnia na inaugurację cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Słynąca z przepięknych  terenów Nowa Sól będzie pierwszym gospodarzem tegorocznych zawodów.

Impreza dla całych rodzin

Niedziela 2 kwietnia zapowiada się na idealny termin, by wspólnie spędzić aktywnie czas. Strefa dziecka z wieloma atrakcjami, jak dmuchańce, wata cukrowa, animacje i wiele innych – to najbardziej kolorowa część "Kaczmarkowego", przyjaznego najmłodszym, miasteczka zawodów. Udział w specjalnych wyścigach dla dzieci jest możliwy bez ograniczeń wiekowych, od pierwszego roku życia. Najmłodsi mogą wystartować na rowerkach biegowych lub rowerkach z dodatkowymi kołami, a każdy z nich na mecie otrzyma pamiątkowy medal, który być może obudzi w nim sportowego ducha.

Co czeka rowerowych zapaleńców?


Nieco odwrócona względem zeszłorocznej trasa zawodów da nam możliwość spokojniejszego wejścia w wyścig i bezpiecznego zajęcia miejsca wśród innych zawodników. Trasa dystansu Mini ma nieco ponad 30 km i wznosi się łącznie na około 400 metrów. Dla bardziej zaawansowanych kolarzy dostępne będą dłuższe dystanse: Mega – 53 km i Giga z dystansem 74 km i blisko 1000 metrów przewyższeń.

Największa nowość sezonu 2023

Spokojniejsze trasy tegorocznych zawodów zostaną otwarte na rywalizację rowerami typu gravel. Rosnąca popularność tego typu rowerów oraz ich specyficzna budowa (szerokie, terenowe opony + geometria i dynamika zbliżona do roweru szosowego) spowodowały otwarcie się organizatorów na wprowadzenie nowej  kategorii. Garvele będą mogły wystartować w czterech tegorocznych zawodach  „Kaczmarka”. Są to etapy o nieco bardziej dynamicznym charakterze, z mniejszą liczbą przewyższeń oraz z większą ilością szerszych, szutrowych odcinków. Tego typu rowerami z powodzeniem pojedziecie już 2.04 w Nowej Soli, także w Świebodzinie, w Żarach i w Wolsztynie.


Te panie są sympatycznymi twarzami maratonów MTB "Kaczmarka".
Fot. FOTOMTB.pl

Premie finansowe

Organizatorzy rezygnują w tym roku z kategorii elita, zaś powodem takiej decyzji jest to, że w ostatnich trzech latach rywalizowało w niej coraz mniej osób. W tej sytuacji na najdłuższym dystansie (Giga) premie finansowe otrzymają trzy najlepsze panie i trzech najlepszych mężczyzn:  600,00 złotych za pierwsze miejsce, 500,00 zł za drugie i 300,00 zł za trzecie. Nowością będzie pieniężne nagradzanie pierwszych trójek na Mega (400,00 zł, 300,00 zł i 200,00 zł) i Mini (300,00 zł, 200,00 zł i 100,00 zł). Organizator przeznacza na każdą edycję 5800,00 złotych na uhonorowanie 9 pań i 9 mężczyzn.
 

Dodatkowa klasyfikacja dla lokalsów!

Wojewódzkie władze kontynuują inicjatywę Pucharu Województwa Lubuskiego w Kolarstwie Górskim. Aż 7 miast z województwa weźmie udział w tej prestiżowej klasyfikacji. Organizatorzy wraz z województwem przygotowali dodatkową pulę nagród dla laureatów tej kategorii.

Harmonogram Pucharu Województwa

02.04.2023 Nowa Sól
23.04.2023 Świebodzin
07.05.2023 Sulechów
21.05.2023 Krosno Odrzańskie
20.08.2023 Zielona Góra
03.09.2023 Żary
24.09.2023 Zabór


Zapisy na Nową Sól

Zapisy na imprezę w Nowej Soli trwają od 3 marca (system Dotpay albo tradycyjnie przelewem na konto organizatora), rejestracja online kończy się w środę 29 marca (szczegóły na stronie https://mtb.ke.pl).

Słowa Pani Joanny

– Dziś wtorek  28 marca 2023. Teraz myśli swe koncentruję na tym, by inauguracja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli wypadła na medal. Startujemy w najbliższą niedzielę 2 kwietnia, mając wsparcie miejscowej władzy, leśników i tutejszych fanów kolarstwa - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: - Będzie słonecznie, sportowo, rodzinnie i rekreacyjnie. Zapraszam do gościnnego miasta nad Odrą.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL