R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624735 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szybka jazda po gładkim asfalcie

 

XIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski
o Puchar Wójta Gminy Suchy Las i PTC

W niedzielę 23 maja odbył się XIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Suchy Las i Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Rywalizowali szosowi mastersi, niestowarzyszeni, dzieci, superamatorzy oraz grono VIP-ów - w sumie 160 zawodniczek i zawodników.

Kolarze ścigali się na ulicach Suchego Lasu oraz drogach wokół niego. Jedna runda liczyła 7 kilometrów. Najwięcej okrążeń, bo aż dwanaście, pokonali niestowarzyszeni (18-29 lat) oraz mastersi kategorii M 1 (30-39 lat), M 2 (40-49 lat).

Jako pierwsze, o godzinie 10.30, ruszyły na trasę dzieci, które miały do przejechania dystans około 2 kilometrów. Po siedem kilometrów jechali superamatorzy oraz liczne grono VIP-ów z wójtem gminy Suchy Las Grzegorzem Wojterą na czele. O 11 wystartowali mastersi kategorii M 3, M 4, M 5, zawodnicy kategorii 0, M 1 i M 2 ruszyli na trasę 5 minut po przejechaniu ostatniego zawodnika kategorii M 3, M 4 i M 5 kończącego wyścig.

Wyścig w kategorii 0 w pięknym stylu wygrał kolarz grupy Mróz Active Jet Paweł Cieślik, który swą przygodę z kolarstwem rozpoczynał przed laty w GKS Tarnovia z Tarnowa Podgórnego. Wśród mastersów triumfowali: I - Paweł Bonecki (Legnica), II - Piotr Pawłowski (Sobótka), III - Leszek Jakuć (Częstochowa), IV - Stanisław Paterka (Głogów) i V - Eugeniusz Błaszczyk (Koszalin).

Najbardziej zadowolonym zawodnikiem był bez wątpienia Leszek Jakuć z Częstochowy, który już piąty rok z rzędu wygrał wyścig w swej kategorii w Suchym Lesie.

Ścigały się także tandemy żeńskie (dwa) i męskie - w tym aktualni mistrzowie świata Arkadiusz Garczarek (pilot) i Przemysław Wegner.

Imprezę zorganizowali Urząd Gminy Suchy Las i Poznańskie Towarzystwo Cyklistów w osobach jego wiceprezesów Bogusława Malke i Tadeusza Kubiaka.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL