R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888511 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Władysław Gładysiak w roli głównej

 

130 kolarzy ścigało się w Pobiedziskach

 
Władysław Gładysiak wygrał w niedzielę 6 czerwca wyścig najmłodszych mastersów w Pobiedziskach w pięknym stylu.

Władysław Gładysiak z Poznania wygrał w pięknym stylu wyścig kolarski w Pobiedziskach. Trzydziestolatek, 6 marca wypada co roku data jego urodzin, jest pierwszorocznym mastersem i w niedzielę 6 czerwca 2010 roku konkurentom w swej kategorii wiekowej, MI, nie dał żadnych szans. 81 kilometrów przejechał w szybkim tempie i prawie samotnie dojechał na metę. Jego średnia prędkość - to 40 kilometrów na godzinę.

Władysław Gładysiak ściga się od siedmiu lat. W roku ubiegłym wystartował w szosowych mistrzostwach Polski, które w dniach 24-28 czerwca odbywały się w trójkącie wielkopolskich miast: Borek Wielkopolski, Śrem i Dolsk.

Wcześniej jednak, w kwietniu 2009, podczas pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team w Chodzieży wywalczył tytuł mistrza Polski samorządów w maratonie MTB. Zawodnik w biało-niebieskiej koszulce z napisem Corratec Team pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (Departament
Rolnictwa i Rozwoju Wsi) i jest specjalistą w dziedzinie, która obejmuje prawo wodne.

W tym roku w Chodzieży, 25 kwietnia, podczas pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team 2010, w mistrzostwach samorządów w maratonie MTB zajął drugie miejsce. Przegrał z Mateuszem Łangowskim z Gorzowa Wielkopolskiego.


130 kolarzy ścigało się 6 czerwca 2010 roku w Pobiedziskach.

Dziś 30-latek z Poznania jechał pewnie po swój sukces i na ostatnich metrach ładnie wyciągnął ręce w górę jako czytelny znak zwycięstwa.

– Mam dużo pracy, marszałek wielkopolski Marek Woźniak i dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Tomasz Wiktor może wiedzą o moich sportowych pasjach. Ja wiem, że oni obaj jeżdżą na rowerach, ale częściej na ten temat rozmawiam z Andrzejem Kaleniewiczem (Departament Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim), autorem atlasów rowerowych po Wielkopolsce - powiedział w niedzielę Wielkopolskiemu Rowerowaniu szczęśliwy kolarz.


Roman Bladowski z Gdańska, na pierwszym planie, jest figurą w świecie polskich szosowych mastersów.

Zamierza startować wkrótce w szosowych mistrzostwach Polski mastersów, które 19 czerwca odbędą się w Piekoszowie koło Kielc. I zawalczyć o krajowy championat w MI, równie walecznie jak dziś w Pobiedziskach.

Mastersi I (30-39 lat)

1. Władysław Gładysiak - Poznań
2. Adrian Jach - Szczecin
3. Hubert Sempoch - Żyrardów
4. Andrzej Buszewko - Wrocław
5. Piotr Patynowski - Jaraczewo
6. Arkadiusz Knap - Piła

130 zawodników i dwie panie ruszyło na trasę po godzinie 12. Sygnał startu do jazdy dał im Michał Podsada, burmistrz Pobiedzisk, samorządowiec od lat życzliwy kolarzom, którzy już dziewiętnasty rok z rzędu przyjechali do tego miasta, by się ścigać, szlachetnie rywalizować.

Nie było upadków, nie było kontuzji, w słońcu i ładnej pogodzie po swe zwycięstwa też jechali i później stawali na najwyższym miejscu podium: MV (70 lat i więcej) - Jerzy Szemraj (Piekary Śląskie), MIV (60-69 lat) - Ryszard Mamos (Brunszwik), MIII (50-59 lat) - Grzegorz Knafel (Łódź), MII (40-49 lat) - Dariusz Leduchowski (Łódź), kategoria 0 (19-29 lat) - Andrzej Żmudzin (Wolsztyn).

Wyścig VIP-ów na dystansie 21 kilometrów wygrał Wiesław Kmieciak z Poznania. Tyle musiały też przejechać dwie panie, z których na słowa pochwały zasłużyła Joanna Wąsiel z Poznania (średnia - 36,00 km/h). Jej sukces obserwował ojciec - Jacek Wąsiel, który nie ukrywał zadowolenia ze zwycięstwa córki, która tydzień temu w Obornikach, na torze motocrosowym, wygrała zawody XC wśród pań.


Burmistrz Pobiedzisk Michał Podsada, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach Michał Fijałkowski, prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj oraz autor Wielkopolskiego Rowerowania.

Wyścig amatorów na dystansie 21 km wygrał Radosław Jaskulski z Gniezna, jeden z animatorów kolarstwa we wszelkiej postaci w tym mieście, który niedawno obserwował z bliska zmagania najlepszych szosowców świata podczas tegorocznego Giro d'Italia.

Okazałe puchary najlepszym wręczali: burmistrz Pobiedzisk Michał Podsada, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Fijałkowski oraz szefowie Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów: prezes Romauld Szaj i wiceprezes Tadeusz Kubiak.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL