R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878360 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Triumfował Holender Patrick Bos

 

Trzeci czwartek kolarski na torze "Poznań"
z udziałem 76 kobiet i mężczyzn


Fotofinisz dzisiejszego czwartku kolarskiego na torze "Poznań".

Było słonecznie, zimnawo i wietrznie. Dziś na torze samochodowym "Poznań" po raz trzeci w tym roku spotkali się na czwartku kolarskim szosowcy oraz amatorzy rowerów. W sumie 76 osób - w tym dwie dzielne panie: Martyna Chlebosz i Joanna Horemska. Jako pierwszy linię mety przejechał Holender Patrick Bos przed Wojciechem Sykałą. Dwadzieścia sekund za nimi finiszował peleton z Arturem Kozalem na czele...


Pierwsza szóstka na mecie. Pierwszy z prawej Holender Patrick Bos, za nim Wojciech Sykała i dalej Artur Kozal, Robert Żmudzin, Gracjan Szeląg i Paweł Rychlicki.

Ponad 70 kolarzy rywalizowało na dystansie 10 okrążeń, to jest 41 kilometrów. I tym razem kolarze (jak i podczas dwóch poprzednich czwartków - 24 kwietnia i 8 maja), mimo silnego wiatru, jechali bardzo szybko, pokonując dystans w niecałe 55 minut z przeciętną prędkością ponad 44 kilometry na godzinę. Jako pierwszy linię metę przejechał Holender Patrick Bos, który mieszka na stałe w Amstelveen, do Polski zaś zawitał gościnnie na kilka dni.


Patrick Bos przed Wojciechem Sykałą, peleton w tle. Kolarski czwartek, 15 maja 2014.
Fot. Piotr Kurek

– Dziś mocno wiało, tak jak w mojej Holandii - powiedział 26-latek, który kolarstwo uprawia od 13 lat i należy do kadry swego kraju w tandemach integracyjnych. – Rywale byli mocni, ale ja byłem najszybszy, z czego się bardzo cieszę. Wygrałem i mój sukces oklaskiwała moja sympatia - Natalia Kożuch. Bywam od Polsce od czterech lat, startuję tutaj na torze kolarskim w Pruszkowie, w wyścigach tandemów integracyjnych, jak również, jak dziś, na szosie.


Patrick Bos wygrał trzeci kolarski czwartek w tym roku.
Fot. Piotr Kurek

Cztery rundy przed końcem wyścigu para Patrick Bos i Wojciech Sykała odjechała peletonowi i zdołała uzyskaną przewagę zachować do końca rywalizacji. Z grupy najszybciej finiszował Artur Kozal.

Czwartek kolarski, 15 maja, 41 km - pierwsza dziesiątka
1. Patrick Bos, Holandia - 00:54:55
2. Wojciech Sykała, Tarnowo Podgórne - ten sam czas
3. Artur Kozal, Mosina - 00:55:15
4. Robert Żmudzin, Wolsztyn
5. Gracjan Szeląg, Tarnowo Podgórne
6. Paweł Rychlicki, Poznań
7. Michał Zbroszczyk, Poznań
8. Borys Korczyński, Tarnowo Podgórne
9. Marcin Karbowy, Tarnowo Podgórne
10. Lech Ergang, Poznań - ten sam czas

Dzisiejsze zawody były znakomitą okazją do przetestowania fotofiniszu najnowszej generacji, z którym z czeskiej Ostrawy do Poznania przyjechał Peter Blazej. Próba wypadła znakomicie i odtąd zawody szosowe w Poznaniu będą sędziowane bez najmniejszych pomyłek.


W kolarskim czwartku wziął udział Gracjan Szeląg - dwunasty junior ubiegłorocznych szosowych Mistrzostw Świata we Włoszech.
Fot. Piotr Kurek

Następny czwartek kolarski 22 maja, zapisy pocztą elektroniczną - kolarski.czwartek@o2.pl lub przed wyścigiem od godz. 18.00. Start o godzinie 18.30. Na kolejną imprezę zapraszają działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów z jego prezesem Romualdem Szajem na czele. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL