R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308881 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Adrian Tekliński znów pokazał klasę

 

160 kolarzy ścigało się na torze "Poznań" 


Adrian Tekliński - pierwszy, za nim Kacper Szczepaniak, trzeci - Artur Kozal. 
Fot. Anna Olszańska 

Adrian Tekliński, zawodnik grupy Kolss BDC Team, wygrał w pięknym stylu dzisiejsze zawody szosowe na torze samochodowym "Poznań", będące finałem tegorocznych czwartków kolarskich. Ścigało się 160 kolarzy z całego kraju.

Startujący mieli dziś do pokonania dwanaście rund. Od początku było mocno tempo, ale nikomu nie udało się samotnie odjechać do przodu. Premię FTI Racing Team na szóstym okrążeniu wygrał Piotr Lis z Ostrowa Wielkopolskiego. Na około 10 kilometrów do finiszu grupa zawodników odjechała zasadniczej grupie i na dwie rundy przed końcową kreską miała nad nią przewagę 20 sekund. Kiedy rozległ się dzwonek na ostatanie 4086 metrów Adrian Tekliński, reprezentant Polski od sześciu lat i torowy olimpijczyk z Londynu, i jego towarzysze z odjazdu zwiększyli przewagę do 50 sekund.


Kacper Szczepaniak (od lewej), Adrian Tekliński i Artur Kozal. Przed zawodnikami: od lewej - prezes PTC Romuald Szaj, prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle.
Fot. Anna Olszańska

- Cały czas jechałem w tej grupie. I miałem oczy otwarte na wszystko - mówił szczęśliwy za linią mety zwycięzca wyścigu Adrian Tekliński. Dystans 49032 metrów przejechał w czasie 1 godziny 3 minut 21 sekund. Średnia prędkość zwycięzcy wyniosła 46,72 km/h.

Drugi na linii mety był Kacper Szczepaniak (Zwierzyn), trzeci Artur Kozal (Mosina). Wśród pań triumfowała Marta Gogolewska (Wągrowiec), w łączonej kategorii cyklosport i M30 - Adrian Tekliński, M40 i M50 - Dariusz Wojciechowski (Warszawa), M60 i więcej - Zbigniew Junak (Choszczno).


Adrian Tekliński i autor Wielkopolskiego Rowerowania.
Fot. Rafał Stasik

Triumfatorami całego cyklu czwartków kolarskich zostali: panie - Marta Gogolewska, cyklosport i M30 - Robert Żmudzin (Wolsztyn), M40 i M50 - Franciszek Harbacewicz (Goleniów), M60 i więcej - Romuald Szaj (Poznań).

Zawody obserwowali i następnie honorowali najlepsze panie i zwycięskich mężczyzn prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle, prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj oraz główny sponsor całego cyklu Ryszard Kołacki - prezes firmy Merx Polska z Wągrowca.

Szersza relacja jutro, 28 września,
na stronie Wielkopolskie Rowerowanie

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL