R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688384 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Radosław Lonka zwycięża
już po raz trzeci

 

Kolarski wyścig im. Mariana Kegela w Swarzędzu


Radek Lonka wygrał dziś pewnie, zdecydowanie. Zawodnik z Wrześni zdaje się wracać do dobrej formy.
Fot. Piotr Kurek

Radosław Lonka z Wrześni (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wygrał w niedzielę XIV Wyścig Przełajowy "Swarzędz-Cross" im. Mariana Kegela. To już trzecie zwycięstwo tego utytułowanego zawodnika, dwukrotnego triumfatora Tour de Pologne Amatorów, w swarzędzkiej imprezie. Poprzednio zwyciężał w latach 2010 i 2011.

Przenikliwe zimno, które dziś panowało, zapewne zniechęciło wielu fanów kolarstwa do udziału w XIV Wyścigu Przełajowym "Swarzędz-Cross" im. Mariana Kegela. Nad miejscowym jeziorem nie pojawiła się żadna mlodziczka, juniorka, czy też seniorka. Rywalizowali tylko mężczyzni. I to jacy?


Marek Jaros (na pierwszym planie) był drugi w wyścigu memoriałowym.
Fot. Piotr Kurek

Zaprawieni w kolarskich zmaganiach, utytułowani, nie schodzący z podium w rozmaitych imprezach. Wystartował Lech Ergang z Poznania, który w latach 2003 i 2004 wygrał swarzędzkie wyścigi pamięci. Dwa razy w nich triumfował także Radosław Lonka z Wrześni (2010 i 2011), który dziś do Swarzędza przyjechał dobrze przygotowany i z nastawieniem, by odnieść kolejny sukces.


Radek Lonka, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i niezastąpiony Tadeusz Kubiak.
Fot. Piotr Kurek

Udało się. Radek Lonka wygrał wyścig kilku kategorii wiekowych: cyklosportu i mastersów - od M30 do M60. Swą dobrą dyspozycję potwierdził w wyścigu memoriałowym. Triumfował pewnie, choć - jak to w jego zwyczaju - nie dojeżdżał do mety na jednym kole.

Wyścig memoriałowy
1. Radosław Lonka
2. Marek Jaros
3. Grzegorz Napierała
4. Lech Ergang
5. Krzysztof Kokot
6. Krzysztof Cecuła
7. Rafał Mermela
8. Łukasz Włodarczak
9. Piotr Schondelmeyer
10. Filip Brudnicki

W poszczczególnych kategoriach triumfowali: młodzik - Szymon Marciniak (Poznań), junior młodszy - Bartosz Sierżant (Poznań), cyklosport - Krzysztof Kokot (Poznań), M30 - Radosław Lonka (Września), M40 - Krzysztif Cecuła (Swarzędz), M50 - Marek Jaros (Skwierzyna), M60 - Grzegorz Napierała (Bolechówko), M70 - Tadeusz Kubiak (Gowarzewo).


Marcin Horemski (11) z Pobiedzisk i Ryszard Bróździński z Poznania.
Fot. Piotr Kurek

Zawody poświęcone pamięci Mariana Kegela, znakomitego kolarza lat 60. i początku lat 70. XX wieku, od początku do końca obserwowal burmistrz Swarzędza Marian Szkludlarek. On też honorował najlepszych zawodników dzisiejszej imprezy.

Za rok, w marcu 2017, 15. edycja imprezy, nad którą od jej początku czuwa Tadeusz Kubiak - wiceprezes PTC, rówieśnik Mariana Kegela (1945), także zawodnik i mieszkaniec gminy Swarzędz. On to wszystko organizuje, zabiega o wsparcie sponsorów i władzy gminnej, dba o każdy szczegół. – Pan Tadziu jest naszym dobrem gminnym - podkreślał zaangażowanie byłego kolarza Lecha Poznań w organizację tych czternastu już imprez ku pamięci Mariana Kegela burmistrz Swarzędza.


Fogt Bikes wystawił dziś najwięcej zawodników. 
Fot. Piotr Kurek  

Radek Lonka dziś się bardzo, ale to bardzo cieszył. Wygrał pewnie, zdecydowanie. – Rok temu, 19 marca, na treningu kolarskim upadłem i doznałem poważnej kontuzji. Cały rok 2015 poświęciłem na powrót do zdrowia, sportu, do kolarstwa. Udało się. Dziś wygrałem i widzę, że jestem na dobrej drodze do zwycięstw w prestiżowych zawodach kolarskich - cieszył się Radek Lonka.

– Wygrałem dwa razy Tour de Pologne Amatorów, może mi się to uda i w tym roku - mówił wrześnianin, który zapisał się w marcowym dniu zimna (20 marca 2016) jako trzykrotny triumfator memoriału im. Mariana Kegela. Do zwycięstw z lat 2010 i 2011 dołożył i dzisiejsze. 

Zwycięzcy wyścigów memoriałowych

2003 - Lech Ergang (Poznań)
2004 - Lech Ergang (Poznań)
2005 - Edmund Grabowski (Gdańsk)
2006 - Edmund Grabowski (Gdańsk)
2007 - Mirosław Sokołowski (Kowary)
2008 - Bartosz Brzeziński (Poznań)
2009 - Bogdan Pszenica (Strojec koło Częstochowy)
2010 - Radosław Lonka (Września)
2011 - Radosław Lonka (Września)
2012 - Artur Spławski (Bogdanowo)
2013 - Artur Spławski (Bogdanowo)
2014 - Rafał Jaros (Skwierzyna)
2015 - Rafał Jaros (Skwierzyna)
2016 - Radosław Lonka (Września) 

                                                   Piotr Kurek


Komplet wyników na Facebooku/ Kolarski Czwartek
XIV WYŚCIG PRZEŁAJOWY "SWARZĘDZ-CROSS" IM. MARIANA KEGELA

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL