R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335853 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Robert Żmudzin kroczy
od zwycięstwa do zwycięstwa

 

Szósty czwartek kolarski na torze "Poznań


Robert Żmudzin pędzi po kolejne zwycięstwo.
Fot. Piotr Kurek

Robert Żmudzin (FTI Racing Team) po raz kolejny w tym roku pokazał swą kolarską klasę. Zawodnik z Wolsztyna dziś na torze samochodowym "Poznań", podczas szóstego czwartku kolarskiego 2017, zainicjował na czwartej rundzie odjazd i na finiszu okazał się najszybszy.

25 maja na torze "Poznań" pojawiło się ponad sto osób chętnych do szosowej rywalizacji, w tym kilka pań. Ponad dwadzieścia osób w tym gronie to reprezentanci FTI Racing Teamu, którzy przed startem stanęli do wspólnego zdjęcia.


FTI Racing Team. W jego barwach startuje Robert Żmudzin. 25 maja 2017.
Fot. Piotr Kurek

Pogoda dziś sprzyjała kolarzom: było ponad 12 stopni Celsjusza, wiatr dmuchał, ale w normie. Na pierwszych trzech rundach różni kolarze próbowali swego szczęścia w próbach odjazdu, ale były one krótkotrwałe.

Na czwartym okrążeniu mocno pociągnął do przodu Robert Żmudzin. Wraz z nim pomknęli Artur Kozal, Paweł Rychlicki, Sławomir Spławski i Jakub Malke, którzy na każdym kolejnym zwiększali przewagę nad zasadniczą grupą.


Renata Kozanecka (z lewej - 2. miejsce) i Marta Gogolewska - 1. miejsce. Z paniami Romuald Szaj - główny organizator czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Cztery rundy, ponad 16 km, przed końcową kreską wiadomo było, że peleton już nie doścignie uciekinerów. Tak też i się stało. Na finiszu Robert Żmudzin wykorzystał swą moc maksymalnie i wygrał zdecydowanie. Za nim przyjechali: 2. Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Team), 3. Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team), 4. Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Robert Żmudzin wygrał dziś po raz drugi w tym roku na torze "Poznań". Wcześniej triumfował 20 kwietnia. W sobotę 20 maja wygrał w Obornikach jazdę indywidualną na czas. W tym też mieście 22 kwietnia wygrał II Ogólnopolski Supermaraton Szosowy na dystansie 180 kilometrów. Mówiąc krótko, zawodnik z Wolsztyna w pierwszym półroczu 2017 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jest kolarską gwiazdą FTI Racing Teamu.


Sławomir Spławski, Robert Żmudzin i Michał Kowalczyk. Z przodu Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejsze zawody były premiowane finansowo. Otrzymali je najlepsi startujący w czterech kategoriach wiekowych.

Kobiety
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
2. Renata Kozanecka, Poznań
3. Kinga Styczyńska, Poznań

M20 i M30
1. Robert Żmudzin, Wolsztyn
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo
3. Michał Kowalczyk, Swarzędz

M40 i M50
1. Paweł Rychlicki, Poznań
2. Tomasz Grobelny, Poznań
3. Robert Płotkowiak, Poznań

M60 plus
1. Romuald Szaj, Poznań
2. Bogusław Malke, Poznań
3. Jacek Wichłacz, Poznań

Następne spotkanie na torze "Poznań" w ramach czwartków kolarskich za tydzień - 1 czerwca. Dwa dni wcześniej, 30 maja, o godzinie 18.00 w tym samym miejscu odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie 12 km.

                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL