R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873068 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Najszybszy Robert Żmudzin

 

Ostatnia czasówka w tym roku


Robert Żmudzin na starcie, z prawej Piotr Kożuch - sędzia imprezy.
Fot. Piotr Kurek


Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Racing Team) wygrał dziś jazdę indywidualną na czas na dystansie 16332 metrów na torze samochodowym "Poznań". Była to ostatnia czasówka w tym miejscu w tym roku. 

Do rywalizacji w bardzo sprzyjających warunkach pogodowych (ciepło, słonecznie i bez wiatru) przystąpiły dwie panie i 19 mężczyzn. 

Pierwszy na trasę ruszył Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team), który cztery rundy na torze samochodowym "Poznań" pokonał w czasie 00:21:21,723. Dało to mu, jak się później okazało, drugie miejsce open i w swej kategorii (M20+30). .  

Zwyciężył dziś Robert Żmudzin z Wolsztyna (FTI Racing Team), który uzyskał rezulatat 00:21:07,092. Kozal i Żmudzin są zawodnikami łączonej kategorii M20+30. Trzeci w tym przedziale wiekowym był Michał Górniak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP–Link), jego wynik 00:21:44, 729. 

Trzeci czas dnia uzyskał Robert Płotkowiak z Poznania (Bike Atelier), który wygrał w kategorii M40+50 - 00:21:40,533. Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Team) miał czas gorszy o niecałe siedemnaście sekund. Lech Ergang z Poznania (też Merx Team) był trzeci. 

Ryszard Kołacki z Wągrowca (Merx Team) pewnie triumfował w kategorii M60+, jego czas 00:24:27,061. Drugi był Janusz Węcławiak z Poznania (Cityzen Team), trzeci Jerzy Drewnik z Poznania (PTC). 

Rywalizację kobiet pewnie wygrała Kamila Wójcikiewicz z Poznania, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Grodzie Przemysła. Startuje ona w wyścigach szosowych i maratonach MTB, od roku trenuje po dokiem Roberta Płotkowiaka i odnosi znaczące sukcesy. 

Była to ostatnia czasówka w tym roku na torze samochodowym "Poznań". Za dwa dni, 21 września, kolejny czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". Jeśli pogoda dopisze, a mam nadzieję, że tak będzie - rywalizacja zapowiada się ciekawie i interesująco. 

                                     Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL