R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41685977 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Solo od drugiej rundy do mety

 

Wojciech Ziółkowski wygrywa tydzień
po tygodniu wyścig na torze "Poznań"


Wojciech Ziółkowski wygrywa solo wyścig na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Wojciech Ziółkowski ze Stargardu (Level Up) wygrał dziś wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań", zorganizowany dzień wcześniej w ramach czwartków kolarskich. Tym samym powtórzył swój sukces sprzed tygodnia, ale uczynił to tym razem w wielce spektakularny sposób. Odskoczył peletonowi na drugim okrążeniu i zdołał solo dojechać zwycięsko do mety. O całych szesnaście sekund przed grupą zasadniczą.


Wojciech Ziółkowski zdecydował się na solowy odjazd na drugiej rundzie. Rekordzista Polski w jeździe godzinnej (49470 metrów) naciskał mocno na pedały, co było bardzo widoczne na prostej asfaltowej przy trybunach. Kibice zacierali ręce z emocji i życzyli Panu Wojtkowi sukcesu. I liczyli różnicę czasu między nim a goniącym go peletonem.

Po trzeciej rundzie przewaga prowadzącego wyniosła 20 sekund, na kolejnych wahała się od 17 do 20. Kiedy Wojciech Ziółkowski wjeżdżał na ostatnie (dziesiąte) okrążenie, miał siedemnaście sekund za sobą rywali. Zagięty za kierownicą, dał z siebie wszystko. I wygrał. Szesnaście sekund za nim finiszował peleton: drugi był Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team), trzeci - Franciszek Harbacewicz z Goleniowa (JF Duet).

– No cóż, wygrałem i bardzo się z tego cieszę. W ubiegłym tygodniu triumfowałem w czwartku kolarskim, dziś powtórzyłem sukces. To sygnał, że moje przygotowania do kolejnej próby bicia rekordu w jeździe godzinnej idą w dobrym kierunku. Podejmą ją w tym roku, trzeciego lipca na torze kolarskim w Pruszkowie - mówi szef Centrum Sportów Wytrzymałościowych Level Up w Stargardzie.

Małgorzata Howis ze Stargardu była jedyną panią dziś startującą na torze "Poznań". Obok niej ścigało się ponad 60 mężczyzn. Tym razem początek rywalizacji wyznaczono na godzinę 19.00. Było ciut chłodniej, ale amatorom kolarstwa utrudniał życie wiatr. Dmuchał im nieźle w twarz na prostej przed trybuną główną.

Czas zwycięzcy - 00:54:11 h, zatem średnia wyniosła ponad 45 kilometrów na godzinę.

Następne spotkanie pasjonatów szosowej rywalizacji 13 czerwca 2019.

                                            Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL