R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41337598 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kamilia Wójcikiewicz królową Podhala

 

Poznanianka wygrała trzyetapowy wyścig


Kamila Wójcikiewicz wygrała wyścig kobiet na Podhalu.
Fot. Nowy Targ Road Challenge 2020

Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team), mieszkanka Poznania, wygrała w ładnym stylu trzyetapowy wyścig kolarski na Podhalu o nazwie Nowy Targ Road Challenge 2020. Udaną imprezę z udziałem prawie 200 mężczyzn oraz 20 kobiet zorganizował Cezary Szafraniec przy wsparciu miejscowych władz samorządowych i lokalnego biznesu.  Była to już piąta edycja popularnej imprezy dla amatorów.

Pierwszego dnia startujący rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas w miejscu niezwykłym, na urokliwej trasie rowerowej Velo Dunajcec (pedałowałem tutaj przed rokiem, jedna z najpiękniejszych w Polsce), między Frydmanem a Nidzicą. Następnego dnia był wyścig ze startu wspólnego z Białki Tatrzańskiej do Litwinki. I trzeci etap kończył imprezę mocną jazdą z Nowego Targu przez Piekielnik, Ludźmierz do rogatek Nowego Targu.

Kamila Wójcikiewicz w czasówce była druga, wygrała pewnie drugi etap i na trzecim zajęła drugie miejsce. Wygrała klasyfikację generalną kobiet open i w swej kategorii K2 oraz górską. W nagrodę otrzymała premię finansową w wysokości 700,00 złotych oraz przepiękną statuetkę ze szkła (ręczna robota fachowców z Krosna).

– Lubię ścigać się w górach. Pochodzę z Beskidu Niskiego, z miejscowości Korczyna, i od dzieciństwa nauczyłam się pedałować po wzniesieniach. Przed rokiem tutaj startowałam, w dniach 24-26 lipca tego roku okazałem się najlepsza. Kobiety miały w tym roku oddzielny wyścig. Sukces indywidualny cieszy, ale chcę pochwalić kolegów z drużyny (Agrochest Team), którzy wraz ze mną zapracowali na zwycięstwo w klasyfikacji teamów. To Damian Bartoszek, Piotr Tomana, Marcin Korzeniowski i Mateusz Kanoniczak. To powtórka zespołowego sukcesu sprzed roku - nie bez dumy mówi Kamila Wójcikiewicz.

Pani Kamila odpoczywa teraz w rodzinnych stronach. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (2015) i absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu sprzed dwóch lat (specjalności zootechnika i neurobiologia) od ośmiu sezonów startuje w maratonach MTB, od czterech ściga się na szosie. W przyszłym tygodniu Królową Gór/ Królową Podhala zobaczymy podczas kolejnych zawodów kolarskich na torze samochodowym "Poznań".

– W tym roku było słonecznie, warunki sprzyjały amatorom kolarstwa. Była to już piąta edycja tego wyścigu. Za rok chcielibyśmy zorganizować go po raz szósty, najlepiej w czerwcu - mówi Cezary Szafraniec, jego główny organizator. I zachęca do obejrzenia relacji filmowej z Nowy Targ Road Challenge 2020, którą przygotowali fachowcy z Nowotarskiej Telewizji Kablowej.

                      Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL