Jestes 41033639 gosciem na naszej stronie
Fabian Cancellara obronił tytuł

Szwajcarski kolarz Fabian Cancellara obronił w czwartek w Stuttgarcie tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medal zdobył Węgier Laszlo Bodrogi, a brązowy Holender Stef Clement.

Liczącą 44,9 km trasę Cancellara pokonał w 55 minut 41 sekund. Bodrogi stracił do niego 52 sekundy, a Clement 58.

W wyścigu wystartowało 69 zawodników, w tym dwaj Polacy - Maciej i Łukasz Bodnarowie. Obaj jednak stracili do zwycięzcy ponad pięć minut i zajęli miejsca: Maciej - 52., Łukasz - 54. Ostatnie, 69. miejsce zajął Serb Dragan Spasic, tracąc do zwycięzcy 9 minut 46 sekund.

Fabian Cancellara zdobył tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas także przed rokiem w Salzburgu. Szwajcar ma na swym koncie wiele wartościowych sukcesów, jak choćby zwycięstwo w 2006 roku w prestiżowym wyścigu Paryż - Roubaix.

Cancellara w tym roku jechał w 64. Tour de Pologne, ale go nie ukończył - wycofał się na ostatnim, siódmym etapie z Jeleniej Góry do Karpacza. Swój udział w tegorocznym TdP potraktował jako trening przed mistrzostwami w Stuttgarcie.

Szwajcar nie krył radości ze zwycięstwa na mecie i podkreślił w sposób zdecydowany, że kolarstwo jako dyscyplina sportowa ma najlepszy system antydopingowy w świecie.

Wyniki

2. Laszlo Bodrogi (Węgry) - 0.52.4
3. Stef Clement (Holandia) - 0.58.1
4. Bert Grabsch (Niemcy) - 1.12.5
5. Sebastian Lang (Niemcy) - 1.17.8
6. Władimir Gusiew (Rosja) - 1.47.3

1. Fabian Cancellara (Szwajcaria) - 55.41.3 min.

Miejsca Polaków

52. Maciej Bodnar (Polska) - 5.24.3
54. Lukasz Bodnar (Polska) - 5.26.5

Fabian Cancellara urodził się 18 marca 1981 roku w Bernie. Jeździ w duńskiej drużynie CSC, zna pięć języków i jest jednym z najbardziej podziwianych kolarzy świata. Cieszy się sympatią wielu dziennikarzy, jak choćby Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jarońskiego z Eurosportu, którzy upatrują w nim najlepszego kandydata na rzecznika interesów kolarzy zawodowych.