R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930210 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Pieczona Pyra po raz trzynasty

 

2 października rajd rowerowy
z Poznania lub Suchego Lasu do Zielątkowa


Tak było przed rokiem, 3 października 2010.

Ta impreza rowerowa jest na medal. Od jej początku, czyli od 1998 roku. Rowerowy rajd "Pieczona Pyra Zielątkowo" odbywa się zawsze jesienią i gromadzi licznie na starcie fanów pedałowania z Poznania, Suchego Lasu i okolic. Jego uczestnicy pokonują wspólnie kilometry i później na mecie...

No właśnie, na mecie albo opowiadają o swych wyprawach rowerowych w danym roku, o wycieczkach, najciekawszych zdarzeniach, albo, po prostu, sycą się pięknem październikowej pogody i bogactwem wielkopolskiej kuchni.

"Pieczona Pyra" - to rowerowa jazda w stronę staropolskiego stołu oraz dobrej zabawy dla dorosłych i dzieci.

W niedzielę 2 października 2011 roku Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las oraz mieszkańcy Zielątkowa zapraszają na XIII Rajd Rowerowy im. Leszka Roszczyka „Pieczona Pyra - Zielątkowo 2011".

Program imprezy

1. Trasa rajdu:
Poznań (pętla PST – Piątkowo) - godz. 10.00
Suchy Las (ul. Bogusławskiego przy Rydze) - godz. 10.30
Złotniki (ul. Łagiewnicka, wjazd na poligon) - godz. 11.00
Złotkowo ( przy stadionie) symboliczne przekazanie infrastruktury turystycznej na „Żółtym szlaku rowerowym” - godz. 11.10 lub dojazd własną trasą
Meta: Zielątkowo (polana nad Samicą Kierską) około - godz.12. 15

2. Uwaga: dzieci pod opieką osób dorosłych, uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, ubezpieczenie we własnym zakresie.


Panie z Zielątkowa dbają o uczestników rajdu. 3 października 2010.

3. Organizatorzy rajdu zapewniają: „pyry”z ogniska, stół staropolski i dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych, pamiątkowe plakietki rajdowe dla kolekcjonerów. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Krótki komentarz

Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu, których znam od naście lat, są głównymi organizatorami imprezy rowerowo-turystyczno-kulinarnej na medal. Pyra, czyli symbol Wielkopolski/Pyrlandii, jest znakiem wywoławczym rajdu rowerowego. Nigdy jej dotąd nie zabrakło na mecie. W niedzielę 2 października małżeństwo Głowaccy i ich przyjaciele z Zielątkowa po raz trzynasty zapraszają na jazdę rowerową, na wspólne celebrowanie bogactwa wielkopolskiej kuchni, której ziemniak/pyra jest symbolem.

                                                                Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL