R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687203 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Superwiktor specjalny dla Czesława Langa

 

Wiktory 2011 - prezydent Bronisław Komorowski, Adam Michnik i Krzysztof Penderecki


Czesław Lang (z prawej) otrzymał Superwiktora specjalnego.

Prezydent Bronisław Komorowski, Krzysztof Penderecki, Adam Michnik, Małgorzata Braunek i Czesław Lang - to niektorzy tegoroczni laureaci Wiktorów i Superwiktorów. W czasie 26. gali która odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodzono osobowości telewizyjne w wielu dziedzinach.

Wiktory za 2010 rok otrzymali:
w kategorii polityk roku - Bronisław Komorowski
w kategorii komentator lub publicysta - Anita Werner
w kategorii aktor telewizyjny roku - Małgorzata Braunek
w kategorii gwiazda piosenki i estrady - Seweryn Krajewski i Andrzej Piaseczny
w kategorii prezenter TV - Dorota Wellman
w kategorii twórca lub producent programu telewizyjnego - Andrzej Fidyk
w kategorii osobowość telewizyjna - Maciej Stuhr
w kategorii odkrycie telewizyjne roku - Magda Gessler
w kategorii sportowiec roku - Justyna Kowalczyk
w kategorii Wiktor publiczności - Szymon Hołownia

Nominację do Superwiktora 2010 za całokształt osiągnięć otrzymało 10 osób: Nina Andrycz, Andrzej Grabowski, Krzysztof Kowalewski, Barbara Krafftówna, Adam Michnik, Marian Opania, Krzysztof Penderecki, Adam Pieczyński, Jerzy Skolimowski i Stanisław Tym. Ostatecznie statuetki powędrowały do rąk Adama Michnika i Krzysztofa Pendereckiego.

Superwiktora specjalnego otrzymał Czesław Lang - znakomity przed laty kolarz, wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980), obecnie najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce: Tour de Pologne, Tour de Pologne Amatorów, Skandia Maraton Lang Team i zawodów XC (jak choćby Maja Włoszczowska MTB Race).

– Traktuję tą nagrodę jako osobiste wyróżnienie, także jako wyraz uznania dla pracy i działalności Lang Teamu, jak i tych wszystkich, z którymi współpracuję przy organizacji wielkich imprez kolarskich w Polsce - powiedział dziś o poranku Czesław Lang Wielkopolskiemu Rowerowaniu.

Wiktor to polska nagroda dla osobowości telewizyjnych z najbogatszą tradycją i najdłuższą historią wśród prawdziwego już dzisiaj kalejdoskopu plebiscytów. Wiktory trafiają do osób, które dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom, zapisali się w pamięci telewidzów. Nagroda przyznawana jest w dziesięciu kategoriach - dziewięciu zwycięzców typuje gremium złożone z dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia, dziesiątego przyznaje publiczność, głosując na wybraną osobę za pomocą SMS-ów.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL