R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40504388 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Romuald Szaj nadal prezesem PTC

 

Poznańskie Towarzystwo Cyklistów
wybrało w sobotę nowe władze


Zarząd Poznańskiego Towarszystwa Cyklistów: Marek Szymański (od lewej), Bogusław Malke, Marek Kluj, Jerzy Placek, Władysław Gładysiak, Romuald Szaj (prezes) i Tadeusz Kubiak.

Romuald Szaj na najbliższe cztery lata znów będzie prezesem Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Tak zdecydowali jego członkowie podczas zebrania sprawodzawczo-wyborczego, które odbyło się dzisiaj, 17 grudnia, w Hotelu 222 przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Na najbliższe cztery lata pracami Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów kierować będzie siedmioosobowy Zarząd w składzie: Romuald Szaj - prezes, Marek Kluj - wiceprezes ds. sportowych, Tadeusz Kubiak - wiceprezes ds. wyścigów szosowych, Władysław Gładysiak - sekretarz, Jerzy Placek - skarbnik, członek Zarządu - Bogusław Malke, członek Zarządu - Marek Szymański.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej PTC został Bartłomiej Nowak, zaś Jan Głowacki - szefem Sądu Honorowego.

W 2011 roku działacze PTC zorganizowali 12 wyścigów szosowych o charakterze ogólnopolskim - w tym w czerwcu szosowe Mistrzostwa Polski mastersów w Śremie. W roku 2012, również w czerwcu, szosowe Mistrzostwa Polski mastersów odbędą się także w Wielkopolsce.

xxx

Romuald Szaj, rocznik 1950, przygodę z kolarstwem zaczynał w 1965 roku w Warcie Poznań pod okiem trenera Kazimierza Marchewki. Dwa lata później przechodzi do poznańskiego "Lecha", gdzie jako junior odnosi pierwsze sukcesy. Niestety, w 1969 roku choroba przerywa uprawianie ukochanego przezeń sportu na 30 lat.

W 1999 roku, za namową brata Piotra, startuje w pierwszym swoim wyścigu mastersów w Wągrowcu występując w barwach Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. W 2002 roku zostaje wybrany do Zarządu PTC.
.
W 2007 roku zostaje wybrany prezesem PTC i odtąd wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Kubiakiem organizuje szereg udanych wyścigów kolarskich, zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym.

W 2011 roku organizuje niezwykle udane Mistrzostwa Polski mastersów w Śremie i zostaje dwukrotnym II wicemistrzem kraju oraz zwycięzcą pięciu wyścigów szosowych.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL