R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393751 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Tomasz Łęcki

 

Burmistrz Murowanej Gośliny, podpoznańskiego miasteczka, które trzynastego maja 2007 - już drugi rok z rzędu - gościć będzie najlepszych kolarzy górskich naszego kraju. Startujących w ogólnopolskim maratonie MTB po Puszczy Zielonka.Tomasz Łęcki, rocznik 1966, jest rocznikowo mastersem kategorii II, 40 lat i więcej. I choć nie ściga się w zawodach starszych panów, to jednak przed rokiem jako burmistrz Murowanej Gośliny wsiadł na rower górski i pokazał osobiście, że można przejechać ponad 30 kilometrów w maratonie MTB. Dowiódł tym samym, że najważniejszy człowiek w gminie, 16.000 mieszkańców, nie tylko zaprosił kolarzy górskich z całej Polski w piękne okolice Murowanej Gośliny i Puszczy Zielonka, ale dał innym pokaz swego hartu, wytrzymałości i sportowego ducha.Jako młody człowiek dobrze się uczył i był harcerzem. Z szeregów harcerskich wyniósł wiedzę o rodzie Chłapowskich, jakże zasłużonym dla Wielkopolski. Studiował na UAM, kończył historię, jest magistrem historii. Swą pracę dyplomową pisał o Zygmuncie Chłapowskim u profesora Witolda Molika, jej recenzentem był prof. Lech Trzeciakowski. Została ona oceniona na pięć.

Po studiach był nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej w Murowanej Goślinie, w Liceum Ogólnokształcącym w Bolechowie. Był twórcą i szefem (lata 1994-1996) telewizji lokalnej w Murowanej Goślinie. Ma w swym życiorysie trzyletnią pracę w biznesie w firmie z kapitałem austriackim.

 

Od 1998 roku jest nieprzerwanie burmistrzem Murowanej Gośliny. Nie jest synem Włodzimierza Łęckiego, byłego wojewody poznańskiego i byłego senatora RP. Do swych sukcesów dochodził sam, ciężko pracując i współpracując z ludźmi. Przed rokiem, w wyborach samorządowych, mieszkańcy Murowanej Gośliny odnowili mu, zdecydowaną większością głosów, mandat burmistrza.

Tomasz Łęcki pełni wiele funkcji w organizacjach i instytucjach: jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, jest przewodniczącym Zarządu Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka", by wymienić tylko dwie z kilku innych. Przed rokiem, jako jeden z dziewięciu, został laureatem Nagrody im. Grzegorza Palki - polskim samorządowym Oskarem, za działania na rzecz wychowania oraz transparentności (przejrzystości) decyzji administracji.

Burmistrz Tomasz Łęcki jeździ na rowerze, w tym roku nazbierało się tych kilometrów może dwieście, może trzysta. Norma na weekend, nie na każdy oczywiście, to około trzydzieści km, najczęściej w otoczeniu członków rodziny - żony Marii, synów Michała, Rafała i Wojciecha, córki Małgorzaty. Najmłodszy członek rodziny syn Jasiu ma dwa lata i rowerek stosowny do swego wieku.

Tomasz Łęcki ciężko pracuje i ma żelazną zasadę: dwa razy w roku bierze urlop i jedzie w Polskę. Zimą w góry - gdzieś w okolice Krościenka, skąd pochodzi jego mama - gdzie cała rodzina jeździ na nartach. Ciągnie go w te strony bardziej niż w bliskie Wielkopolanom i poznaniakom Karkonosze. Latem jest to wyprawa licznej rodziny gdzieś nad jeziora i do lasów lub nad morze, gdzie bez roweru trudno się obyć.

40-letni burmistrz, 41 lat ukończy 4 listopada tego roku, wie aż nadto dobrze, że ma duży udział we władzy (poza leśnikami) nad czymś, co jest wielkim dobrem narodowym - nad Puszczą Zielonka, kilkunastoma tysiącami hektarów bezcennych lasów. Przed rokiem zaprosił tutaj na rowerowe spotkanie maratończyków MTB z całej Polski. Skorzystało z niego 902 zawodniczek i zawodników.

Od soboty do niedzieli Murowana Goślina i Puszcza Zielonka po raz drugi zobaczą kolorowy, wielobarwny, długi na setki metrów peleton kolarzy górskich. Będzie ich zapewnie ponad tysiąc. Tomasz Łęcki, jako dobry gospodarz i burmistrz dbający o to, by w Polsce było głośno o kierowanym przez niego mieście, zaprasza wszystkich chętnych.

Maratończycy MTB, długoletni burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki oddaje wam we władanie na dwa dni swe miasto i okolice. Trzeba z tego zaproszenia skorzystać, trzeba w dniach 12-13 maja, po prostu, tu być.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL