R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41321616 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Minęły dwa lata

 

Wczoraj, 28 marca, minęły dwa lata od dnia, w którym powołana została do życia strona internetowa www.kurek-rowery.pl (Wielkopolskie Rowerowanie). Liczba wejść 289876, prawie 290 tysięcy, jest najlepszym potwierdzeniem, że interesują się nią ludzie, czytają jej treści, niekiedy komentują i piszą o swych wrażeniach, o impresjach z imprez, w których aktywnie uczestniczą i rywalizują.

Dwa lata temu, 28 marca 2007 roku - punktualnie o godzinie 15.50, została powołana do życia strona internetowa www.kurek-rowery.pl. O jej stworzeniu i o jej kształcie myślałem kilku dobrych lat. I to z kilku przynajmniej powodów. Po pierwsze, najważniejsze dzienniki krajowe i regionalne bardzo mało miejsca poświęcają kolarstwu, rowerom i takiej też na nich rekreacji. Jeśli już piszą, to bardziej interesuje je skandal, doping, afery niż sportowe wyniki. Opisów rekreacji i zachęty do niej jest na tychże łamach niewiele, bardzo niewiele. Po drugie, jako pasjonat rowerów i maratonów MTB zauważyłem, że młodzi ludzi nie tylko szybko i z entuzjazmem ścigają się w zawodach XC i na ekstremalnie długich dystansach, ale chcieliby w miarę szybko zobaczyć swój wynik, swoje miejsce. I to prawie natychmiast po zakończeniu imprezy. Internet stwarza takie możliwości.

28 marca 2009 minęły dwa lata. Bardzo pracowite dla autora strony, którą odwiedziło przez minionych dwadzieścia cztery miesiące - licznik ustawiła renomowana firma Sylaba (w tym miejscu ślicznie dziękuję za współpracę Maciejowi Przybeckiemu, Mariuszowi Hajncowi, Marcinowi Fedderowi) - 289876 osób. Kiedy w marcu 2007 roku rozpoczynałem swą przygodę ze stroną internetową o rowerowej tematyce, nie miałem tak do końca wyobrażenia, jak to wszystko się potoczy.

Z każdym dniem, tygodniem, miesiącem, z każdą kolejną imprezą przybywało tych, którzy na krócej lub na dłużej zechcieli wejść na stronę i zapoznać się z jej treścią. Do końca 2007 roku takich osób było 50 tysięcy, od 1 stycznia do 28 marca 2008 - 27371. I od tego dnia, przez ostatni rok, do dziś - 212505.

Dziękuję za odwiedzenie strony, za przeczytanie informacji lub relacji z imprez: maratonów, zawodów XC, rajdów turystycznych. Także za opinie i komentarze, za e-maile - niekiedy mocno krytyczne, jak po lipcowym, morderczym maratonie MTB (rok 2007) w Połczynie-Zdroju.

W tym roku będę uczestniczył w wielkich imprezach rowerowych i je opisywał, opatrując relacje ładnymi zdjęciami. Swoimi i innych autorów. Tak będzie w przypadku cyklu siedmiu imprez o nazwie Skandia Maraton Lang Team, jak również zawodów XC z udziałem najlepszych polskich kolarzy górskich - organizowanych przez Czesława Langa.

Od 29 marca 2009 do początku października (10.10.2009) postaram się być obecny na wszystkich siedmiu edycjach Pucharu Wielkopolski (Puszczykowo, Złotów, Chodzież, Turek, Jarocin, Września, Wągrowiec), także na czterech imprezach z cyklu Thule Cup (Poznań-Cytadela, Bydgoszcz, Połczyn-Zdrój, Dziewicza Góra).

Strona Wielkopolskie Rowerowanie śledzić będzie starannie przygotowania do 66. Tour de Pologne. Od strony organizacyjnej, jak i sportowej - gdy selekcjoner polskich szosowców Piotr Wadecki będzie decydował o kształcie 8-osobowej drużyny, która 2 sierpnia wystartuje w Warszawie w naszym narodowym tourze.

Wielkopolscy pasjonaci rekreacji i sportowego wyczynu mogą być pewni, że ich zwycięstwa nie zostaną pominięte i będą dobrze zrelacjonowane. Marek Witkiewicz, Artur Spławski, Mateusz Taciak, Maciej Paterski, Jolanta Gałązka, Magdalena Hałajczak, Karolina Giezek, Weronika Rybarczyk, ich koledzy i ich koleżanki niech bardzo się starają, niech odnoszą sukcesy, by ich rodzice i trenerzy się cieszyli, zaś by autor tej strony mógł dokumentować sportowe osiągnięcia kolarzy naszego regionu.

Na mej stronie zostali przedstawieni mistrzowie szosy i MTB - Ryszard Szurkowski, Maja Włoszczowska, Czesław Lang, Janusz Kowalski, Marcin Sapa i Mateusz Taciak, sponsorzy kolarstwa - Wojciech Mróz i Dariusz Miłek. Niebawem przybliżę fanom kolarstwa postać Pawła Ziemby, prezesa Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandia i zarazem wielkiego fana rowerów.

Polskę czeka wiele pięknych imprez kolarskich w tym roku. Wielkopolska jest istotnym fragmentem Rowerowej Rzeczypospolitej, nie dziwi zatem, że w ostatnim tygodniu czerwca w trójkącie Dolsk - Borek Wielkopolski - Śrem odbęda się szosowe mistrzostwa Polski. W dniach od 24 do 28 czerwca Wielkopolanie będą mogli kibicować pięknie kolarzom naszego regionu: Marcinowi Sapie, Mateuszowi Taciakowi, Mateuszowi Mrozowi, Pawłowi Cieślikowi i Maciejowi Paterskiemu. Warto będzie jednak przyjechać 28 czerwca, by na trasie Borek  Wielkopolski - Dolsk podziwiać najlepszych polskich kolarzy.

Propozycje, zapowiedzi, relacje - wszystko to będzie można znaleźć w 2009 roku na stronie Wielkopolskie Rowerowanie. Zachęcając do lektury, zachęcam przede wszystkim do aktywności - do udziału w imprezach, które coraz bardziej integrują - przez uczestnictwo i wysiłek - dziesiątki tysięcy ludzi.

We wtorek, 6 maja 2008, o godzinie 18.15 padła granica stu tysięcy wejść na stronę Wielkopolskie Rowerowanie. Dziś, 28 marca 2009 roku, w drugą rocznicę istnienia strony licznik zanotował: 289876.

Dziękuję tym wszystkim, którzy choć raz zechcieli na nią zakliknąć, zajrzeć - zapoznać się z jej treścią i zdjęciami.

Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL