Piękna przygoda z rowerem i pisaniem trwa
Autor strony i Dariusz Michalczewski. Nowy Targ, 6 sierpnia 2010 - przed startem do Tour de Pologne Amatorów.
Dzisiaj, 28 marca 2011, minęły cztery lata od dnia, w którym powołana została do życia strona internetowa www.kurek-rowery.pl (Wielkopolskie Rowerowanie). Liczba wejść 950050, brakuje jeszcze trochę do miliona, jest najlepszym potwierdzeniem, że interesują się nią ludzie, czytają jej treści, niekiedy komentują i piszą o swych wrażeniach, o impresjach z imprez, w których aktywnie uczestniczą i rywalizują.
Cztery lata temu, 28 marca 2007 roku - punktualnie o godzinie 15.50, została powołana do życia strona internetowa www.kurek-rowery.pl. O jej stworzeniu i o jej kształcie myślałem kilku dobrych lat. I to z kilku przynajmniej powodów. Po pierwsze, najważniejsze dzienniki krajowe i regionalne bardzo mało miejsca poświęcają kolarstwu, rowerom i takiej też na nich rekreacji. Jeśli już piszą, to bardziej interesuje je skandal, doping, afery niż sportowe wyniki. Opisów rekreacji i zachęty do niej jest na tychże łamach niewiele, bardzo niewiele. Po drugie, jako pasjonat rowerów i maratonów MTB zauważyłem, że młodzi ludzi nie tylko szybko i z entuzjazmem ścigają się w zawodach XC i na ekstremalnie długich dystansach, ale chcieliby w miarę szybko zobaczyć swój wynik, swoje miejsce w sportowej rywalizacji. I to prawie natychmiast po zakończeniu imprezy. Internet stwarza takie możliwości.
Mistrzowie polskiej szosy - Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski. Kopalnia Soli w Wieliczce. 14 grudnia 2007 - prezentacja trasy 65. Tour de Pologne.
28 marca 2011 minęły cztery lata. Bardzo pracowite dla autora strony, którą odwiedziło przez minionych czterdzieści osiem miesiący - licznik ustawiła renomowana firma Sylaba (w tym miejscu ślicznie dziękuję za współpracę Maciejowi Przybeckiemu, Mariuszowi Hajncowi, Marcinowi Fedderowi) - 950050 osób. Kiedy w marcu 2007 roku rozpoczynałem swą przygodę ze stroną internetową o rowerowej tematyce, nie miałem tak do końca wyobrażenia, jak to wszystko się potoczy.
Marcinowi Sapie poświęciłem wiele miejsce. Poznań, Stary Rynek, 14 sierpnia 2009.
Z każdym dniem, tygodniem, miesiącem, z każdą kolejną imprezą przybywało tych, którzy na krócej lub na dłużej zechcieli wejść na stronę i zapoznać się z jej treścią. Do końca 2007 roku takich osób było 50 tysięcy, od 1 stycznia do 28 marca 2008 - 27371. I od 28 marca 2007 do 31 grudnia 2010 - 840445. Od 1 stycznia 2011 do dziś - 109595.
Dziękuję za odwiedzenie strony, za przeczytanie informacji lub relacji z imprez: maratonów, zawodów XC, rajdów turystycznych. Także za opinie i komentarze, za e-maile - niekiedy mocno krytyczne, jak po lipcowym, morderczym maratonie MTB (rok 2007) w Połczynie-Zdroju.
W tym roku będę uczestniczył w wielkich imprezach rowerowych i je opisywał, opatrując relacje ładnymi zdjęciami. Swoimi i innych autorów. Tak będzie w przypadku cyklu siedmiu imprez o nazwie Skandia Maraton Lang Team, 68. Tour de Pologne i Tour de Pologne dla Amatorów.
Czesław Lang i Paweł Ziemba. Przyjaciele i zarazem główni organizatorzy maratonów Skandii i Czesława Langa oraz Tour de Pologne. Szczawno-Zdrój, maj 2008.
Od 3 kwietnia 2011 do początku października postaram się być obecny na wszystkich dziesięciu edycjach Pucharu Wielkopolski -Thule Cup, które odbywać się będą w Wielkopolsce i także poza jej granicami, jak choćby w Połczynie-Zdroju. Wielkopolska w tym roku organizuje własne maratony MTB pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Wielkopolscy pasjonaci rekreacji i sportowego wyczynu mogą być pewni, że ich zwycięstwa nie zostaną pominięte i będą dobrze opisane. Marek Witkiewicz, Katarzyna Pawłowska, Mateusz Taciak, Maciej Paterski, Magdalena Hałajczak, Weronika Rybarczyk, ich koledzy i ich koleżanki niech bardzo się starają, niech odnoszą sukcesy, by ich rodzice i trenerzy się cieszyli, zaś by autor tej strony mógł dokumentować sportowe osiągnięcia kolarzy naszego regionu.
Na mej stronie zostali przedstawieni w minionych czterech latach mistrzowie szosy i MTB - Ryszard Szurkowski, Maja Włoszczowska, Czesław Lang, Janusz Kowalski, Marcin Sapa i Mateusz Taciak, Jacek Morajko, sponsorzy kolarstwa - Wojciech Mróz, Dariusz Miłek, Paweł Ziemba.
Polskę czeka wiele pięknych imprez kolarskich w tym roku. Wielkopolska jest istotnym fragmentem Rowerowej Rzeczypospolitej. Propozycje, zapowiedzi, relacje - wszystko to będzie można znaleźć w 2011 roku na stronie Wielkopolskie Rowerowanie. Zachęcając do lektury, namawiam przede wszystkim do aktywności - do udziału w imprezach, które coraz bardziej integrują - przez uczestnictwo i wysiłek - dziesiątki tysięcy ludzi.
22 października w pałacu w Łącku polscy dziennikarze byli świadkami spotkania dzielnych polskich zawodniczek MTB z Mają Włoszczowską na czele, trenera Andrzeja Piątka i najważniejszego sponsora rodzimego kolarstwa Dariusza Miłka.
We wtorek, 6 maja 2008, o godzinie 18.15 padła granica stu tysięcy wejść na stronę Wielkopolskie Rowerowanie. Dziś, 28 marca 2011 roku, w czwartą rocznicę istnienia strony licznik zanotował: 950050.
Autor tej strony przez minione cztery lata ukończył dwadzieścia maratonów Skandii i Czesława Langa, trzykrotnie zaliczając podium (zawsze w Nałęczowie). Brał udział w czterech rowerowych wyprawach międzynarodowych (Słowacja, Austria, Słowacja - 2007, Czechy, Niemcy, Polska - 2008, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry - 2009, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Polska - 2010. Przejechał w tym czasie na swym niezawodnym Wheelerze Pro 59 około dwudziestu tysięcy kilometrów.
Cztery lata minęły, jak z bicza strzelił... Dziękuję tym wszystkim, którzy choć raz zechcieli na mą stronę zakliknąć, zajrzeć - zapoznać się z jej treścią i zdjęciami. Od jutra trzeba powoli wchodzić w nowy sezon: swą jazdą, pisaniem, uczestnictwem w pięknej przygodzie, jaką daje rower i ci, którzy go na zawsze pokochali.
Piotr Kurek
|