R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40502804 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Od maja 2012 krócej i szybciej w Karkonosze

 

Bardzo dobra wiadomość dla Wielkopolan


Most przez Odrę połączy Radoszyce i Ciechanów oraz wydatnie skróci drogę Wielkopolan w Karkonosze.

RC Cars https://www.weitarc.com

To jest naprawdę dobra wiadomość dla Wielkopolan. W przyszłym roku ich droga w Karkonosze ulegnie wyraźnemu skróceniu, o kilkadziesiąt kilometrów. Powstaje bowiem most na Odrze, który od 1 maja 2012 roku połączy dwie miejscowości Radoszyce i Ciechanów.

W niedzielę 30 października 2011 roku pokonałem na rowerze ponad 60 kilometrów po Ziemi Głogowskiej i Polkowickiej. Dojechałem z Mileszyna aż do miejscowości Chobienia, gdzie jest nadal czynna przeprawa promowa. Ale obok, trzy kilometry na zachód, w Radoszycach powstaje już drugi rok z rzędu most. Most przez Odrę. Będzie miał 500 metrów długości, także oddzielne ścieżki - dla rowerzystów i pieszych. Jego budowa zostanie zakończona 30 kwietnia 2012 roku.

1 maja 2012 ruszą samochody w obie strony tak bardzo oczekiwanego mostu, który o kilkadziesiąt kilometrów skróci drogę z Poznania w Karkonosze i uczyni przejazd znacznie szybszym. Droga z Poznania do Leszna - to 70 km, odcinek z Leszna do mostu Ciechanów/Radoszyce - to 35 kilometrów. I za mostem 120 km na trasie przez Lubin, Legnicę, Złotoryję i Świerzawę do Jeleniej Góry. Razem zatem - około 225 km, a zatem znacznie krócej niż dotąd, gdy trzeba było jechać przez Głogów.


Piękne mieszkanki Radoszyc - Pani Agnieszka (z lewej) i Pani Justyna - wskazały mi drogę na powstający most przez Odrę.

W niedzielę 30 października objeżdżałem na rowerze okolice Chobieni, Orska i Radoszyc, ciesząc się z takiego oto faktu, że od maja 2012 roku wielkopolscy pasjonaci rowerów będą mieli krótszą trasę w Karkonosze. Na 69. Tour de Pologne, na sierpniowe zawody MTB Maja Włoszczowska Race, czy też, po prostu, na wakacyjny wypad do Jeleniej Góry, Karpacza lub Szklarskiej Poręby.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL