R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39496962 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-03-27
Andrzej Kaiser najszybszy
przed Michałem Kowalczykiem

 

Blisko 1300 osób wystartowało
w Tour de Pologne Amatorów


Trzej najlepsi zawodnicy Tour de Pologne Amatorów 2013: Michał Kowalczyk (od lewej - 2. miejsce), Andrzej Kaiser (zwycięzca) i Piotr Sułek (3. miejsce).

W Bukowinie Tatrzańskiej w piątek wystartowało prawie 1300 kolarzy amatorów. Najszybszy był Andrzej Kaiser z Bytowa. Kibice i zawodnicy po raz kolejny wspierali Fundację Ewy Błaszczyk AKOGO?

Na starcie w Bukowinie Tatrzańskiej pojawiło się blisko 1300 kolarzy amatorów. Tegoroczna edycja zawodów Tour de Pologne Amatorów po raz kolejny zgromadziła rekordową liczbę pasjonatów dwóch kółek i wszystkich, którzy kochają rower. Pierwszy na mecie był Andrzej Kaiser z Bytowa (Corratec Team Poznań), który pokonał 38 km trudnej górskiej trasy w niespełna 57 minut.

Kolejny sukces Andrzeja Kaisera

– To był mój debiut w Tour de Pologne Amatorów i od razu sięgnąłem po zwycięstwo. Współpracowałem dziś z Michałem Kowalczykiem, kolegą z Corratec Teamu. Na podjeździe pod Ząb postanowiliśmy zaatakować. Narzuciliśmy tempo, którego nie wytrzymali pozostali zawodnicy. Odskoczyliśmy rywalom i w dwójkę jako pierwsi dotarliśmy do mety – powiedział Andrzej Kaiser, który w tym roku (w maju) w spektakularny sposób wygrał I Rajd Wyszehradzki na trasie z Budapesztu do Krakowa. – Musze przyznać, że chylę czoła przed zawodowcami startującymi w Tour de Pologne. Podjazd pod Gliczarów to niebywale wymagający odcinek trasy. My pokonaliśmy go zaledwie raz - zawodnicy TdP mierzą się z nim pięciokrotnie. To robi wrażenie! – dodał najszybszy kolarz Tour de Pologne Amatorów 2013.

Mistrzowie szosy poprowadzili peleton


Ostatnie chwile przed startem. Dariusz Maląg (w środku - niezastąpiony człowiek mikrofonu Tour de Pologne), Czesław Lang i Paweł Ziemba.

Ze startu honorowego w BUKOVINA Terma Hotel Spa do startu ostrego w Poroninie peleton poprowadzili znakomici kolarze m.in.: Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, czy Henryk Charucki. Towarzyszyli im również przedstawiciele sponsorów, w tym Edward Kuchta – Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego. Wśród zawodników znaleźli się natomiast znani z zamiłowania do trudnych wyzwań aktorzy i sportowcy: Waldemar Błaszczyk i Iwona Guzowska

Wielkopolanie nie zawiedli

Michał Kowalczyk (Corratec Team Poznań) ze Swarzędza zajął drugie miejsce za Andrzejem Kaiserem. Student Politechniki Poznańskiej (rocznik 1993), bardziej specjalista MTB niż szosowiec, nie ukrywał swego zadowolenia z udanego debiutu w tak licznie obsadzonej imprezie.


Entuzjaści rowerów i przyjaciele Czesława Langa na starcie Tour de Pologne Amatorów.

Radosław Lonka z Wrześni, triumfator Tour de Pologne Amatorów sprzed roku i sprzed dwóch lat, tym razem zajął miejsce 86. – Kiedy dojeżdżałem do Białego Dunajca, poczułem jak mój rower się chwieje, gdyż złapałem "gumę". Straciłem wiele minut i nie miałem już szans na nawiązanie walki o kolejne zwycięstwo - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Radek Lonka.

Bardzo dobrze pojechał inny Wielkopolanin - Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży, który zajął ósme miejsce, tracąc do zwycięzcy 3 minuty 31 sekund. Jeden z czołowych wielkopolskich mastersów MTB Dariusz Drelak z Bralina był 27. z czasem 1:02:46. Bartosz Bejm z Koła, zwycięzca wielu maratonów MTB, uplasował się na miejscu 35.


Tak można także podjechać na Gliczarów. Łukasz Chornikowski z Krakowa podjeżdża na jednym kole.

Piotr Krysman z Poznania zajął miejsce 53., ale w rywalizacji strażaków triumfował. Rówieśnik Pawła Cieślika (rocznik 1986), wiele lat razem trenowali kolarstwo, przywozi do Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu wieść, że jest najlepszy w Polsce w środowisku ludzi niosącym pomoc w walce z ogniem i innymi żywiołami.

Roman Kołodziejczyk z Chodzieży zmieścił się w pierwszej setce sklasyfikowanych zawodników. Tomasz Kaczmarek z Wielenia, organizator wrześniowych "Michałków" (14 września będzie to już dziesiąta edycja), startował we Włoszech na podjeździe na Passo Pordoi, w piątek w Bukowinie był 116.

Wielkopolan było sporo w tej przedniej zabawie kolarskiej. Zdzisław Obiegała, kiedyś kolarz - startował trzy razy w Tour de Pologne, już po raz kolejny uczestniczył w tej jeździe po Podhalu. To także Clemens Ujejski i Krzysztof Kozanecki - jeden ze sponsorów Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. Do tej listy koniecznie trzeba dopisać profesora medycyny Jarosława Czubaka, jednego z najlepszych specjalistów ortopedii dziecięcej w Polsce (kiedyś w Poznaniu, obecnie w Warszawie), który kocha kolarstwo, i który w piątek rywalizował zwycięsko z autorem Wielkopolskiego Rowerowania.


Kibice i zawodnicy dla Fundacji AKOGO?

Dla wszystkich, którzy towarzyszyli kolarzom Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, przy mecie przygotowane były rowerowe atrakcje. Na specjalnych rowerach stacjonarnych kibice pokonywali kolejne kilometry tras, oglądając symulacje największych kolarskich wyścigów europejskich. Każdy „wykręcony” kilometr zwiększał kwotę przeznaczoną na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO? Ostatecznie po dekoracji zwycięzców wyścigu Małgorzata Zdziennicka-Grabarz (Bank BGŻ) przekazała szefowej fundacji czek na 5000 zł. Dodatkowo dla fundacji przekazana zostanie część z wpisowego od wszystkich zawodników wyścigu.


Ryszard Szurkowski przekazał Ewie Błaszczyk pieniądze, które zebrał wśród nie tylko kolarskich VIP-ów.

Zawody Tour de Pologne Amatorów odbyły się przed rozpoczęciem VI etapu Tour de Pologne. Kolarze amatorzy wystartowali w godzinach rannych na tej samej pętli, którą po południu zawodowcy pokonali aż pięciokrotnie.

Sponsorem głównym Tour de Pologne Amatorów był Bank BGŻ. Oficjalni partnerzy zawodów to BUKOVINA Terma Hotel Spa oraz Giant. Organizatorem była firma Lang Team.

Oficjalne wyniki na stronie Tour de Pologne Amatorów:
http://www.tourdepologneamatorow.pl/index.php?wyniki=wyscig-2013
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL