R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646582 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jesienna jazda w dobrym towarzystwie

 

Wielkopolski Park Narodowy pełen ludzi


Piotr Miśkiewicz (od lewej), Piotr Kurek, Waldemar Nowacki, Marek Szymański i Bogusław Malke.
Fot. Andrzej Komornicki

Puszczykowo, ul. Wrzosowa 11. Któż ze świata ludzi rowerów nie zna tego adresu? Znajduje sie tutaj siedziba firmy BCM Nowatex, gdzie powstają stroje kolarskie najwyższej jakości - koszulki, podkoszulki, skarpety, kurtki i inne dobre rzeczy przydatne fanom pedałowania.

Piotr Miśkiewicz od czasu do czasu zaprasza w to miejsce, podczas weekendów, swoich dobrych znajomych, by stąd rozpoczać jazdę po Wielkopolskim Parku Narodowym. Zna go na wylot, we wszystkich możliwych kierunkach. Wie, gdzie można spotkać zwierzynę, zna dróżki i ścieżki prowadzące do tutejszych jezior - Góreckiego, Jarosławieckiego i innych.


Jesienne kolory w okolicach Szreniawy.
Fot. Piotr Kurek

Dziś przed południem na Wrzosowej spotkała się dobra wiara: Piotr Miśkiewicz (człowiek biznesu), Bogusław Malke i Marek Szymański (byli zawodnicy sekcji kolarskiej Lecha Poznań), Waldemar Nowacki (piewca Wildy) i Piotr Kurek.

Pogoda sprzyjała pedałowaniu po Wielkopolskim Parku Narodowym. Temperatura wahała się od 17 do 19 stopni Celsjusza, słoneczko świeciło przyjemnie, wiatru nie było. Trzeba było tylko uważać, by się nie przewrócić na leśnych ścieżkach, gdzie po ostatnich wichurach leży sporo przewróconych drzew i setki, jeśli nie tysiące gałązek, patyków, konarów.


Marek Szymański (od lewej), Waldemar Nowacki, Piotr Kurek, Piotr Miśkiewicz i Bogusław Malke. Taras widokowy nad jeziorem Góreckim. W tle Wyspa Zamkowa.
Fot. Monika Bruch

To była jazda w dobrym tempie. Pokonaliśmy ponad trzydzieści kilometrów. Spotkaliśmy fanów nordic walkingu, dopingując ich w sportowym wysiłku i witając na mecie w Szreniawie. Była okazja, by tamże wejść na wieżę widokową (wysoka na 22 metry), by stamtąd spojrzeć na lasy Wielkopolskiego Parku Narodowego i na Poznań. Na jeziorem Góreckim poprosiliśmy miłą Panią Monikę Bruch (najlepsza ponoć graficzka w Poznaniu), by fotograficznie uchwyciła nas na tle Wyspy Zamkowej. Był też i czas na chwilę odpoczynku w Trzebawiu i miłą pogawędkę z Panami z tej urokliwej wsi: Tomaszem, Karolem i Kazimierzem.


Oni pokochali nordic walking. WPN, 15 października 2017.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, w promieniach jesiennego słońca, Wielkopolski Park Narodowy tętnił życiem. Jedni rywalizowali sportowo w nordic walkingu, inni - tak jak my - pedałowali na rowerach, inni spacerowali. Jeszcze inni - w bajecznym krajobrazie uwieczniali radość z zawartego małżeństwa. Napiszę krótko, jak na połowę października - naprawdę duzo ludzi korzystało z wielce sprzyjających okoliczności przyrody.

                                                          Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL